Galatasaray Stambuł odpadł z Ligi Europejskiej już w 2. rundzie

Najwyżej rozstawiony zespół w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej - Galatasaray Stambuł odpadł z rozgrywek! Najbardziej utytułowany turecki zespół został wyeliminowany przez szwedzki Oestersunds FK.

Rewanżowe mecze 2. rundy el. LE - sprawdź wyniki

Szwedzi sensacyjnie wygrali pierwszy mecz u siebie 2-0, a w rewanżu zremisowali 1-1.

Po pierwszej bezbramkowej połowie, to goście objęli prowadzenie. W 60. minucie gola strzelił Brwa Nouri, który wykorzystał rzut karny. Faworyci wyrównali dziewięć minut później, ale na więcej nie było ich stać.

Powstały w 1996 roku Oestersunds FK debiutuje w europejskich pucharach, podczas gdy Galatasaray ma na swoim koncie triumf w Pucharze UEFA (poprzednik Ligi Europejskiej) oraz Superpuchar Europy. Turecki klub to 20-krotny mistrz kraju i 17-krotny zdobywca pucharu.