Liga Europejska: Jagiellonia, Legia i Śląsk poznały rywali

Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa i Śląsk Wrocław poznały potencjalnych rywali w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej.

Losowanie odbyło się w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie.

Reklama

Jagiellonia, w przypadku wyeliminowania Omonii Nikozja (u siebie 0-0), zagra z Beroe Stara Zagora (wicemistrz Bułgarii) lub Broendby IF Kopenhaga (trzecia drużyna ligi duńskiej). Pierwszy mecz 1-0 wygrali Duńczycy. "Jaga" zagra najpierw na wyjeździe.

Jeśli Legia przejdzie rumuńskie FC Botosani (u siebie 1-0), zmierzy się z FK Kukesi (wicemistrz Albanii) lub FK Mladost Podgorica (Czarnogóra - zdobywca pucharu). Pierwszy mecz 1-0 wygrała Mladost. Legia pierwszy mecz zagra na wyjeździe.

Śląsk trafi na portugalskie CF Belenenses Lizbona (finalista Pucharu Portugalii), jeśli wyeliminuje szwedzki IFK Goeteborg (u siebie 0-0). Pierwszy mecz Śląsk zagra na wyjeździe.

Jagiellonia i Legia były rozstawione, Śląsk - nie.

W tej fazie pojawiło się kilka silnych zespołów, jak choćby Borussia Dortmund, która trafiła na zwycięzcę rywalizacji Szachtiora Soligorsk (Białoruś) z Wolfsberger AC (Austria).

Mecze trzeciej rundy zaplanowano na 30 lipca i 6 sierpnia.

23 lipca rozegrane zostaną rewanże w drugiej rundzie.

Pary III rundy eliminacji Ligi Europejskiej:

CF Belenenses - Śląsk Wrocław/IFK Goeteborg

FK Kukesi/FK Mladost Podgorica - Legia Warszawa/ FC Botosani

Beroe Stara Zagora/Broendby IF Kopenhaga - Jagiellonia Białystok/Omonia Nikozja

FC Zurich - Czerno More Warna/Dinamo Mińsk

Kajrat Ałmaty/Alaszkert Erewan - HNK Rijeka/Aberdeen FC

Dacia Kiszyniów/MSK Żilina - Worskła Połtawa

AZ Alkmaar - Istanbul Basaksehir FK

FC Girondins de Bordeaux - AEK Larnaka

NK Lokomotiva Zagrzeb/PAOK Saloniki - FC Spartak Trnava/Linfield FC

ASA Targu Mures - AS Saint-Etienne Loire

Skonto Ryga/Debreceni VSC - KR Reykjavík/Rosenborg BK

FK Jablonec - FC Kopenhaga/Newtown AFC

Hapoel Beer Szewa/FC Thun 1898 - FC Vaduz/JK Nomme Kalju

UC Sampdoria - FK Vojvodina Nowy Sad/Spartaks Jurmala

Royal Charleroi SC/Beitar Jerozolima - Zoria Ługańsk

SK Sturm Graz - Rubin Kazań

Randers FC/IF Elfsborg - Shamrock Rovers FC/Odds BK

Southampton FC - SBV Vitesse

FC Slovan Liberec - Hapoel Irony Kiryat Shmona

FK Cukaricki (Belgrad)/Qabala FK - Apollon FC/Traku FK

Szachtior Soligorsk/Wolfsberger AC - BV Borussia 1909 (Dortmund)

AIK Solna/Szirak Giumri - APS Atromitos Ateny

Standard Liege - Ferencvaros TC/NK Żeljeznicar Sarajewo

West Ham United FC/Birkirkara FC - Inverness Caledonian Thistle FC/Astra Giurgiu

Athletic Bilbao - FH (Hafnarfjordur)/Inter Baku

FK Jelgava/FK Rabotnicki (Skopje) - Trabzonspor/FC Differdange 03

SC Rheindorf Altach - Vitoria Guimaraes

FC Koper/HNK Hajduk Split - FK Mlada Boleslav/Stroemsgodset IF

FK Krasnodar - Slovan Bratysława/University College Dublin AFC

Kwalifikacje Ligi Europejskiej: sprawdź szczegóły!

Reklama

Reklama

Reklama