Liga Europejska. Łudogorec Razgrad - Bayer Leverkusen 2-3. Grał Góralski

Dwubramkowe prowadzenie nie wystarczyło Łudogorcowi Razgrad do pokonania Bayeru Leverkusen w meczu grupy A Ligi Europejskiej. Siedmiokrotni mistrzowie Bułgarii przegrali na własnym stadionie 2-3, tracąc dwa gole w sześć minut. Na ostatni kwadrans spotkania na boisku pojawił się Jacek Góralski, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił. Poza składem meczowym znalazł się Jakub Świerczok.

Bayer w tym sezonie nie wygrał jeszcze meczu w Bundeslidze i zamyka ligową tabelę, ale swoją przygodę z Ligą Europy „Aptekarze” rozpoczęli od wygranej, choć po 31 minutach przegrywali 0-2.

Kibiców w Razgradzie poderwał Claudiu Keseru, precyzyjnie uderzając z rzutu wolnego. Drugiego gola dla gospodarzy po podaniu Wandersona strzelił grający od 2011 roku w Łudogorcu Marcelinho.

To podrażniło gości, którzy zaczęli atakować coraz śmielej. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Kai Havertz, a po zmianie stron przyjezdni osiągnęli wyraźną przewagę.

Piłkarze Bayeru potrafili ją zamienić na dwa gole, które padły w krótkim odstępie czasu. Najpierw zespołową akcję zakończył Isaac Kiese Thelin, a chwilę później dokładnym strzałem zza pola karnego, mimo asysty obrońców popisał się Kai Havertz.

Coraz większe problemy z wywalczenie miejsca w składzie mistrzów Bułgarii ma Jakub Świerczok. Pozyskany zimą z Zagłębia Lubin napastnik w poprzednim sezonie u trenera Dimityra Dymitrowa grał regularnie, w 12 meczach ligowych strzelając siedem goli. Latem zespół objął Brazylijczyk Paulo Autuori, który najwyraźniej nie ma zaufania do 25-letniego zawodnika. Polak w coraz większej liczbie meczów znajduje się poza składem meczowym i podobnie było w czwartkowym meczu Ligi Europy.

Równie nieregularnie gra w Bułgarii inny reprezentant Polski Jacek Góralski. 25-letni pomocnik po powrocie do klubu z mistrzostw świata stał się rezerwowym, który choć gra to niezbyt często w wyjściowym składzie. W meczu Ligi Europejskiej na murawie pojawił się w 76. minucie, zmieniając Swetosława Djakowa. Polak nie unikał zdecydowanych interwencji w obronie, za co był bliski zobaczenia żółtej kartki, ale w ataku niczym się nie wyróżnił.

Łudogorec Razgrad – Bayer Leverkusen 2-3 (2-1)

Bramki: 1-0 Keseru (8. minuta), 2-0 Marcelinho (31. minuta), 2-1 Havertz (38. minuta), 2-2 Thelin (63. minuta), 2-3 Havertz (69. minuta).

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy A Ligi Europejskiej

Dowiedz się więcej na temat: Łudogorec Razgrad | Jacek Góralski | Bayer Leverkusen