PAOK Saloniki - Chelsea 0-1 w Lidze Europejskiej

Sześć meczów, sześć zwycięstw - tak gra w tym sezonie Chelsea. Tym razem „The Blues” zainkasowali trzy punkty w Lidze Europejskiej. Na inaugurację tych rozgrywek pokonali na wyjeździe PAOK Saloniki 1-0 (1-0). Dla gospodarzy był to najmniejszy wymiar kary.

Grupa L Ligi Europejskiej - zobacz szczegóły i tabelę

Maurizio Sarri odmienił grę Chelsea jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Drużyna, który w ubiegłym sezonie zawodziła na całej linii, pod jego wodzą zachwyca. Długo trzyma piłkę, stwarza mnóstwo sytuacji i jak tylko może wygrywa jak najwyżej.

Efekt? Pięć zwycięstw w pierwszych pięciu meczach Premier League. W czwartek Chelsea inaugurowała rozgrywki Ligi Europy. Sarri zostawił w domu m.in. Edena Hazarda i Davida Luiza. Dał im odpocząć. W porównaniu do ostatniego meczu ligowego Włoch zrobił w pierwszym składzie pięć zmian.

W Salonikach na gości czekało prawdziwe piekło. W trakcie meczu temperatura wynosiła 30 stopni, a kibice będący jednymi z bardziej fanatycznych w Europie, gorąco dopingowali swój zespół.

„The Blues” nic sobie z tego nie robili i już w 7. minucie uciszyli fanów gospodarzy. Ross Barkley podał do Williana, a ten spokojnie umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu dominacja Anglików nie podlegała wątpliwości. Do przerwy ludzie Sarriego mogli spokojnie strzelić jeszcze dwa gole, ale nieskuteczni byli Alvaro Morata i Pedro. PAOK grał bez pomysłu. Grecy przez długie minuty tylko przyglądali się rywalom jak ci rozgrywają piłkę.

W 69. minucie na murawie pojawił się były gracz Legii Aleksandar Prijović. Po jego wejściu gospodarze w końcu zaczęli grać w piłkę, ale chwilowy zryw nie wystarczył. Goście wygrali tylko 1-0.

W drugim meczu tej grupy Vidi przegrał u siebie z BATE 0-2.