Roy Keane skrytykował Arsenal i Wilshere'a po wpadce w LE

Roy Keane, były znakomity pomocnik Manchesteru United, którego znakiem rozpoznawczym było waleczne serce, nie ma najlepszego zdania o Jacku Wilsherze z Arsenalu. Znany z wyrazistych osądów Irlandczyk stwierdził, że gracz Arsenalu to najbardziej przereklamowany piłkarz na planecie.

Keane skrytykował postawę Wilshere'a po wstydliwej porażce "Kanonierów" z Ostersunds 1-2 na swoim terenie w Lidze Europy. Londyńczycy awansowali do 1/8 finału dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 3-0.

- Arsenal to świetny przykład na to, jak nie zaczynać meczu piłki nożnej - powiedział Roy Keane w studiu telewizji ITV.

Arsenal pognębiły gole Hosama Aiesha i Kena Sema w odstępie niecałych dwóch minut w pierwszej połowie. Zanim bramkę kontaktową strzelił Sead Kolaszinac, przez moment na Emirates Stadium powiało sensacją.

- Zostają w blokach. Kiepskie nastawienie, żadnej energii, żadnych chęci. Nie jest tak, że można to uruchomić przyciskiem. Wiele zależy od menedżera i jego sztabu, ale na koniec wychodzi to od piłkarzy. Trzeba się motywować. Masz swoją dumę i przede wszystkim starasz się dla siebie, kolegów, rodziny. Taki występ to szopka - mówił były irlandzki piłkarz, który rozegrał w karierze blisko siedemset meczów, licząc wszystkie kluby.

Keane nie zamierzał na tym kończyć i zwrócił uwagę, że zawodnikom prowadzonym przez Arsene'a Wengera zdarza się to często. - Arsenal pokazywał to nam wielokrotnie. W Nottingham Forest zjawili się z dokładnie takim samym nastawieniem. Dla Arsenalu cały czas szuka się wymówek, ale to brednie. Ci piłkarze doprowadzają do szału. Szopka - powtórzył.

Asystent selekcjonera reprezentacji Irlandii wskazał też zawodnika, do którego miał największe pretensje. - Starsi zawodnicy powinni świecić przykładem… Taki Wilshere jest kapitanem, a dla mnie to prawdopodobnie najbardziej przereklamowany piłkarz na świecie - Roy Keane atakował 26-letniego pomocnika Arsenalu.

W niedzielę okazja do rewanżu. Arsenalem z Manchesterem City w finale Pucharu Ligi.