El. Ligi Mistrzów. APOEL za burtą, mistrzowie Litwy za silni

Pierwsza niespodzianka w eliminacjach Ligi Mistrzów. APOEL, który w ostatnich latach meldował się w fazie grupowej Ligi Mistrzów dość regularnie, tym razem odpadł już w 1. rundzie eliminacji! Drużyną, która wyrzuciła cypryjski klub jest mistrz Litwy FK Suduva.

Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się zaskakującym rezultatem, bowiem Suduva zwyciężyła w Mariampol 3-1, do przerwy prowadząc nawet 3-0. Wszystkie gole strzelił Rigino Cicilia. Mistrzowie Cypru odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. W rewanżu 2-0 zapewniało im awans do drugiej fazy eliminacji.

Zawodnicy z Wyspy Afrodyty pierwszego gola strzelili w 20. minucie. Brakowało więc jednego trafienia, ale pomimo ogromnej przewagi podopiecznym Bruna Baltazara nie udało się umieścić piłki w siatce po raz drugi. Nieskuteczność gospodarzy była tego dnia zaskakująca. 62 procent posiadania piłki i 11-3 w strzałach na bramkę dość dobrze oddaje to, co działo się na boisku w Nikozji. Ostatecznie nic się nie zmieniło i gracze Władimira Czeburina kontynuują swoją dobrą grę w Europie.

Już w zeszłym sezonie Litwini doszli do decydującej fazy eliminacji do Ligi Europy po drodze wygrywając m.in. z FC Sion. Ukoronowali go przerwaniem czteroletniej dominacji Żalgirisu i zdobyciem tytułu mistrzowskiego.