El. LM. Ajax - Standard 3-0. Pewny awans Holendrów

Ajax Amsterdam wykorzystał atut własnego stadionu i bez większych problemów pokonał Standard Liege 3-0 w rewanżowym spotkaniu trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Holandii w decydującej fazie eliminacji zmierzą się z Dynamem Kijów, w którym pewne miejsce w składzie ma Tomasza Kędziora.

Podopieczni Erika Ten Haga do przerwy prowadzili w Liege 2-0, ale gospodarze zdołali doprowadzić do remisu, wyrównującego gola strzelając w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Nic więc dziwnego, że przed meczem zarówno trener jak też zawodnicy na każdym kroku powtarzali, że nie mogą powtórzyć błędów z pierwszego meczu.

Amsterdamczycy przewagę wypracowali w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, strzelając w tym czasie dwa gole. Pierwszy bramkarza rywali pokonał doświadczony Klaas-Jan Huntelaar, który zamknął podanie Nicolasa Tagliafico.

W 34. minucie spotkania Guillermo Ochoa musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi. Tym razem meksykańskiego golkipera przechytrzył Matthijs de Ligt, uderzając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hakima Ziyecha.

Drugi zespół ubiegłego sezonu Eredivisie sprawę awansu rozstrzygnął kilkanaście sekund po gwizdku wznawiającym drugą połowę. Na lewym skrzydle piłkę przejął Nicolas Tagliafico, po czym podciągnął ją pod pole karne, gdzie dobrał do Dusana Tadicia. Serb efektownie obrócił się z piłką przy nodze w jedenastce i podał do Davida Neresa. Ten dopełnił formalności.

Dopiero w doliczonym czasie gry goście mieli dobrą okazję do strzelenia honorowego gola, lecz po kopnięciu Christiana Nekadio piłka trafiła w poprzeczkę.

W 78. minucie w drużynie gości na murawie pojawił się Orlando Sa, który zmienił Renauda Emonda. Były napastnik Legii niczym się nie wyróżnił.

O fazę grupową Ligi Mistrzów Ajax zmierzy się z Dynamem Kijów, które wyeliminowało Slavię Praga.

Liga Mistrzów: wyniki, drabinka, strzelcy, raporty meczowe