El. LM. Dynamo - Slavia 2-0. Awans drużyny Kędziory

Co najmniej miejsca w fazie grupowej Ligi Europejskiej są pewni piłkarze Dynama Kijów. W rewanżowym spotkaniu trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów wicemistrzowie Ukrainy pokonali Slavię Praga 2-0 . Cały mecz w drużynie gospodarzy rozegrał na prawej obronie Tomasz Kędziora.

El. Ligi Mistrzów - zobacz wyniki, strzelców i składy

Były zawodnik Lecha Poznań cieszy się sporym zaufaniem ze strony trenera Alaksandra Chackiewicza. W wyjściowym składzie Dynama regularnie pojawia się w pierwszym składzie, a po raz ostatni nie rozegrał całego meczu pod koniec lutego, gdy szkoleniowiec dał mu odpocząć po wyczerpującym spotkaniu Ligi Europejskiej z AEK Ateny.

Kędziora był pewnym punktem kijowskiej obrony, sporadycznie brał też udział w atakach „Chluby Ukrainy”.

Gospodarze, którzy pierwsze spotkanie zremisowali 1-1, prowadzenie objęli już w 11. minucie. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne posłał Wiktor Cyhankow, zaś wbiegający w jedenastkę Benjamin Verbić pokonał bramkarza rywali z bliskiej odległości.

Slavia w pierwszej połowie miała przewagę, ale nie potrafiła jej zamienić na gola. Dobrą okazję po strzale głową zmarnował Jan Sykora, zaś kąśliwym strzałem zza pola karnego popisał się Jaromir Zmrhal.

Po zmianie stron więcej z gry mieli gospodarze, którzy w 74. minucie wykorzystali jedną z kontr. Obrońcy Slavii nie znaleźli sposobu na zatrzymanie Wiktora Cyhankowa, który kilka metrów przed bramką podał do Artem Biesiedina, a ten dopełnił formalności.

Grający bez wiary w końcowy sukces goście w ostatnim kwadransie spotkania odliczali już głównie czas do końcowego gwizdka.

Mecz prowadził polski arbiter Daniel Stefański.

O fazę grupową Ligi Mistrzów Dynamo rozegra dwumecz ze zwycięzcą pary Ajax – Standard Liege. Wygrana zapewni zespołowi Polaka miejsce w tych elitarnych rozgrywkach, w przypadku porażki „biało-niebiescy” znajdą się w jednej z grup Ligi Europejskiej.

Dynamo Kijów - Slavia Praga 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Verbić (11.), 2-0 Biesiedina (74.)