El. LM. Gol Prijovicia, wygrana PAOK-u ze Spartakiem

PAOK Saloniki w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów pokonał Spartaka Moskwa 3-2. Pierwszego gola dla greckiej drużyny strzelił Aleksandar Prijović, który przez półtora roku grał w stołecznej Legii.

Serb pokonał bramkarza rywali w 29. minucie, po tym jak pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym Romana Zobnina. PAOK przegrywał wówczas 1-2, ale jeszcze przed przerwą zdołał wyjść na prowadzenie.

Do remisu doprowadził Dimitrios Limnios w 37. minucie, a trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Dimitrios Pelkas.

Goście po 17. minutach i trafieniach Iwelina Popowa oraz Promesa prowadzili 2-0. Spartak w drugiej połowie nie wykorzystał rzutu karnego, po tym jak Alexandros Paschalakis obronił strzał Promesa.

Dla Prijovicia to trzeci gol w europejskich pucharach na przestrzeni 15 dni. Były napastnik Legii strzelił wcześniej dwa gole FC Basel, każdego w innym meczu.

Drużyna z Salonik to wicemistrz Grecji. Serb w poprzednim sezonie dla czarno-białych zdobył 19 bramek w 28 meczach.