El. LM. Spartak Trnawa odpadł po dogrywce z Crveną Zvezdą

Spartak Trnawa, który wsławił się wyeliminowaniem Legii Warszawa na pomalowanej na zielono murawie, odpadł w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. W obu meczach z Crveną Zvezdą padł remis 1-1, ale w dogrywce w Trnawie dającego awans gola na 2-1 strzelił zespół z Belgradu.

Przed tygodniem w Belgradzie wynik został ustalony w dwie minuty. Najpierw w 23. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył El Fardou Ben, a po chwili remis Słowakom uratował znany z polskich boisk Erik Grendel.

Gole w rewanżu dzieliło jeszcze mniej czasu. W 6. minucie prowadzenie Spartakowi dał Marek Bakos, po czym kilkadziesiąt sekund później wyrównał El Fardou Ben.

Do końca wynik się nie zmienił, dlatego wobec dwóch remisów 1-1 potrzebna była dogrywka. W niej bohaterem został Nemanja Radonjić, który trafił na 2-1 w 98. minucie.

W doliczonym czasie dogrywki szansę na wyrównanie miał jeszcze Boris Godal. 31-letni obrońca nie wykorzystał rzutu karnego, ale w kontekście awansu do play-off niczego to nie zmieniło, bowiem remis w dalszym ciągu urządzałby przyjezdnych.

Crvena Zvezda Belgrad w decydującej fazie kwalifikacji Ligi Mistrzów zmierzy się z Red Bull Salzburg. Jako mistrz Austrii drużyna z Salzburga przystąpiła do kwalifikacji dopiero w 3. rundzie, gdzie bez najmniejszych problemów wyeliminowała macedońską Shkendiję w dwumeczu 4-0.

Liga Mistrzów: wyniki, drabinka, strzelcy, raporty meczowe