Jakub Rzeźniczak nie zagra w Lidze Mistrzów. Karabach Agdam odpadł w 3. rundzie

Karabach Agdam w tym sezonie nie zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W rewanżu 3. rundy kwalifikacji drużyna Jakuba Rzeźniczaka zremisowała na wyjeździe z BATE Borysów 1-1 (0-1) i nie odrobiła strat z pierwszego meczu, kiedy przegrała u siebie 0-1 (0-1).

El. Ligi Mistrzów - zobacz wyniki, strzelców i składy

Rzeźniczak zaczynał walkę o Ligę Mistrzów w wyjściowym składzie, ale we wtorek, tak jak w pierwszym meczu, w ogóle nie pojawił się na murawie, choć trener nawet nie wykorzystał limitu zmian.

Były kapitan Legii Warszawa z ławki miał znakomity podgląd na to, jak w 20. minucie grający w środku obrony Badawi Husejnow w dziecinny sposób dał się wyprzedzić Mirko Ivaniciowi i BATE objęło prowadzenie.

Po przerwie goście odrobili straty w meczu za sprawą Michela i byli o gola od wyeliminowania mistrza Białorusi, ale mocno skomplikowali sobie życie, gdy za drugą żółtą kartkę wyleciał Innocent Emeghara. 29-letni Szwajcar gra na pozycji wysuniętego napastnika, ale postanowił nieudolnie wspomóc kolegów w obronie, czym przypieczętował los swojej drużyny, która przed rokiem jako pierwsza drużyna w historii azerskiej piłki zagrała w fazie grupowej elitarnej Champions League.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i do 4. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów awansowało BATE. W play-off zmierzy się z mistrzem Holandii PSV Eindhoven.

BATE Borysów - Karabach Agdam Baku 1-1 (1-0)