Liga Mistrzów. Strootman: Mamy plan, aby zatrzymać Salaha

Mohamed Salah jest w tym sezonie największą bronią Liverpoolu. We wtorek ma postraszyć swój były klub Romę. Oba zespoły spotkają się w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów, a piłkarz rzymian Kevin Strootman twierdzi, że Włosi przygotowali na Egipcjanina „specjalną taktykę”.

W ubiegłym sezonie Salah grał jeszcze w Romie. Liverpool kupił go za 40 mln euro. Dla rzymskiej drużyny strzelił w ciągu dwóch lat 29 goli. Dla „The Reds” zdobył już w lidze 31, a sezon się przecież nie skończył. Egipcjanin jest liderem klasyfikacji Złotego Buta. Teraz czeka go przeprawa ze starymi znajomymi.

Reklama

Były kolega Salaha z Romy Kevin Strootman stwierdził, że wie jak zatrzymać bramkostrzelnego zawodnika. – Mamy przygotowaną specjalną taktykę. Nie zdradzę wam nic oczywiście, ale postaramy się sprawić, że nam nic nie strzeli – powiedział Holender, który jest nieco zaskoczony tak dobrą postawą Salaha.

- Nie sądziłem, że po odejściu z Romy będzie miał aż tak dobre statystyki. W Anglii rozwinął się niesamowicie. W polu karnym jest prawdziwym potworem. Teraz ma status króla. Kibice go uwielbiają.

Pierwszy mecz Liverpoolu z Romą we wtorek o godz. 20:45 na Anfield.

Dowiedz się więcej na temat: Mohamed Salah | AS Roma | Liverpool FC | Kevin Strootman

Reklama

Reklama

Reklama