ManU zremisował w Lyonie

Olympique Lyon zremisował z Manchesterem United 1:1 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów, które odbyło się na Stade Gerland.

Taki wynik jest oczywiście korzystniejszy dla "Czerwonych Diabłów", które będą faworytem rewanżu za dwa tygodnie na Old Trafford.

Środowe spotkanie było szczególne dla Gregory'ego Coupeta i Ryana Giggsa. Bramkarz Olympique'u Lyon rozgrywał bowiem 500. spotkanie w barwach tego klubu. Natomiast skrzydłowy United po raz 100. wystąpił w Lidze Mistrzów.

Gospodarze prowadzili od 54. minuty po uderzeniu z dystansu najlepszego strzelca Ligue 1 Karima Benzemy. Wyrównał na trzy minuty przed końcem spotkania Argentyńczyk Carlos Tevez, dobijając piłkę do siatki z kilku metrów.

Mecz z ławki rezerwowych obserwował polski bramkarz "Czerwonych Diabłów" Tomasz Kuszczak.

Olympique Lyon - Manchester United 1:1 (0:0)

Bramki - Karim Benzema (54.) - Carlos Tevez (87.).

Olympique Lyon: Gregory Coupet; Anthony Reveillere, Jean-Alain Boumsong, Sebastien Squillaci, Fabio Grosso; Francois Clerc (78. Hatem Ben Arfa), Kim Kallstrom, Jeremy Toulalan, Juninho (75. Mathieu Bodmer); Sidney Govou, Karim Benzema (83. Fred).

Manchester United: Edwin van der Sar; Wes Brown, Rio Ferdinand, Nemanja Vidić, Patrice Evra; Paul Scholes (65. Carlos Tevez), Owen Hargreaves (78. Michael Carrick), Anderson; Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Ryan Giggs (65. Nani).

Sędziował Luis Medina Cantalejo (Hiszpania). Widzów 39.230.

Dowiedz się więcej na temat: Carlos | united | lyon