Piłkarska Liga Mistrzów: Miliony euro leżą na boisku

Nawet 37,4 miliona euro może zarobić z tytułu premii UEFA triumfator piłkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2013/14. Faza grupowa tych rozgrywek rozpocznie się we wtorek.

UEFA każdemu z 32 uczestników fazy grupowej, niezależnie od uzyskanych wyników, wypłaci po 8,6 mln euro. Każde zwycięstwo na tym etapie rywalizacji wyceniono na milion, a remis - 500 tys. euro.

Reklama

Awans do 1/8 finału oznaczać będzie premię w wysokości 3,5 mln euro, ćwierćfinaliści zarobią kolejne 3,9 mln, a półfinaliści mogą liczyć na następne 4,9 mln.

Na konto przegranego w finale trafi 6,5 mln euro, a zdobywca Pucharu Europy otrzyma nagrodę w wysokości 10,5 mln euro. Jeśli "po drodze" wygra wszystkie sześć spotkań grupowych może łącznie zainkasować 37,4 mln euro.

Do tego dochodzi udział w zyskach ze sprzedaży praw marketingowych i telewizyjnych. W poprzednim sezonie rekordzistą pod tym względem był Juventus Turyn, który zarobił 44,8 mln euro, ale czołówka średnio może liczyć na ok. 20 mln.

Legia Warszawa za dotarcie do ostatniej rundy kwalifikacji otrzymała od UEFA 2,1 mln euro. Z kolei za udział w fazie grupowej Ligi Europejskiej na jej konto trafi co najmniej 1,3 mln.

Nagrody finansowe UEFA za udział w Lidze Mistrzów: 

faza grupowa - 8,6 mln euro

każdy remis - 500 tys. euro

każde zwycięstwo - 1 mln euro

1/8 finału - 3,5 mln euro

1/4 finału - 3,9 mln euro

1/2 finału - 4,9 mln euro

finał - 6,5 mln euro

triumf - 10,5 mln euro

Dowiedz się więcej na temat: Liga Mistrzów | UEFA | piłka nożna | Puchar Ligi Mistrzów

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama