PSG-Real. Paryż czeka na powtórkę z rozrywki sprzed ćwierćwiecza

W fatalnej wręcz sytuacji znaleźli się piłkarze Unaia Emery'ego, którzy w rewanżowym spotkaniu z Realem Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów muszą odrobić dwie bramki straty. Czwartkowa "Marca" przypomniała jednak, że drużyna z Paryża już kiedyś przeszła "Królewskich" pomimo porażki 1-3 w pierwszym meczu.

Strzelony w pierwszej połowie gol Adriena Rabiota miał zwiastować oczekiwaną przez wielu demolkę obrońców tytułu w wykonaniu ekipy z Parc des Princes. Rzeczywistość boiskowa przygotowała kompletnie inny scenariusz, po dwóch trafieniach Cristiana Ronalda i jednym Marcela Real nie tylko powrócił do rywalizacji, a nawet znalazł się w bardzo komfortowej sytuacji.

Wydaje się więc, że dwunastokrotni zdobywcy Pucharu Europy muszą potwierdzić mistrzowskie doświadczenie i w rewanżu dopiąć celu. Historia międzynarodowych rozgrywek na Starym Kontynencie pokazuje mimo to, że co do tej kwestii nie możemy być pewni.

Los połączył obie drużyny także w ćwierćfinale Pucharu UEFA sezonu 1992-93. I wtedy też pierwsze spotkanie odbyło się na Santiago Bernabeu. Dla Realu strzelali Emilio Butragueno, Ivan Zamorano oraz Michel , w paryskiej ekipie odpowiedział tylko David Ginola i faworyt do gry w najlepszej czwórce rozgrywek był w tej parze tylko jeden.

Lecz Francuzi potrafili dokonać niemożliwego i powrócić do walki o półfinał. W Paryżu najpierw trafił George Weah, dziesięć minut przed końcem gola znów dorzucił Ginola i PSG miało awans. Na 3-0 dwie minuty przed końcem trafił Valdo Filho, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry "Los Blancos" wyrównali stan dwumeczu dzięki bramce Zamorano. W gwiazdach dogrywka jednak pisana nie była. W przypadającej na 96. minutę ostatniej akcji meczu fantastycznie do główki wyskoczył Antoine Kombouare i wyrzucił królewską ekipę z rozgrywek.

O tym, czy historia w tym przypadku może zatoczyć koło, dowiemy się 6 marca.