Thomas Mueller: W piłce wiele rzeczy jest możliwych

Bayern Monachium staje przed ogromnym wyzwaniem po porażce w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów z FC Barcelona 0-3. "W piłce nożnej wiele rzeczy jest możliwych. Dlatego wciąż mamy nadzieję i wierzymy w siebie" - powiedział Thomas Mueller, napastnik Bawarczyków.

Podopieczni Josepa Guardioli byli w podobnej sytuacji już w poprzedniej rundzie, kiedy przegrali na Estadio do Dragao z FC Porto 1-3, by zrewanżować się po niesamowitym meczu, gdy na Allianz Arena pokonali portugalski zespół aż 6-1.

Reklama

Mueller wierzy, że Bayern znowu może dokonać niemożliwego i zaszokować hiszpańskiego giganta.

"Nie powiedziałbym, że potrzebujemy cudu. Odkąd zeszliśmy z murawy Camp Nou, to chcieliśmy się zrewanżować" - powiedział 25-letni zawodnik.

"Jeślibyśmy awansowali, to byłoby coś, czego nikt się nie spodziewa w świecie piłki. Uznanie czy to będzie cud, czy nie, zależy już od was, ale w piłce nożnej wiele rzeczy jest możliwych. Dlatego wciąż mamy nadzieję i wierzymy w siebie" - mówił Mueller.

"Jesteśmy w podobnej sytuacji, jak to miało miejsce dwa tygodnie temu. Nie możemy oczekiwać, że sytuacja się powtórzy, ale tego właśnie potrzebujemy" - dodał.

Piłkarz mistrza Niemiec zdaje sobie oczywiście sprawę, że Barcelona i jej największą gwiazda - Lionel Messi - są w wybornej formie.

"Potrzebujemy pasji, determinacji, wsparcia fanów i wiary w siebie. Naszym celem jest odwrócić sytuację, jak to miało miejsce w konfrontacji z Porto, ale wiemy, że to nie będzie łatwe" - powiedział Mueller.

"Musimy znaleźć właściwą kombinację pomiędzy lepszym atakiem i spokojniejszą grą, gdy mamy piłkę, co było naszym problemem w Barcelonie. Nie mamy nic do stracenia i tak podejdziemy do rewanżowego meczu. Będziemy próbować, to nie jest jeszcze koniec. Damy z siebie wszystko aż do ostatniego gwizdka" - stwierdził napastnik Bayernu.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Bayernem a Barceloną odbędzie się we wtorek, 12 maja. Początek o 20.45. Transmisja w Canal +.

Interia zaprasza na tekstową relację na żywo z tego meczu

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Dowiedz się więcej na temat: Bayern Monachium | Thomas Mueller | FC Barcelona | Liga Mistrzów

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama