3. liga piłkarska: Wyrównywanie zaległości

Trzecioligowcy rozegrali dzisiaj przełożoną z marca I kolejkę rundy wiosennej. Nie grała jedynie grupa wielkopolska, w której ta kolejka odbyła się w przewidywanym terminie marcowym.

W grupie mazowieckiej trwa ostra walka między Jagiellonią (wygrała 3:0) i Gwardią (wygrała 4:0). Nie należy też odbierać szans MZKS Kozienice, który ma wprawdzie do prowadzącej dwójki 4 pkt. straty, ale i dwa mecze zaległe.

Reklama

Potknięcia lidera grupy śląskiej (Piasta), który przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 0:2 nie wykorzystał wicelider - Lech Zielona Góra remisując u siebie z Wlókniarzem Kietrz. W ten sposób grupa aspirantów do awansu urosła o Zagłębie i Odrę Opole, która pokonała Polonię Bytom 2:1. Może być ciekawie w tej grupie

W grupie małopolskiej - Cracovia przypomniała sobie jak grała jesienią i rozniosła słynący z dobrej obrony Lewart 5:0, (w drugiej połowie będąc już chyba myślami na meczu w Tarnowie). Wygrał także (2:0) Kolporter Korona ze Skawinką, natomiast pogromca Kolportera sprzed 4 dni - Stal Rzeszów niespodziewanie uległa w Tarnobrzegu Siarce 1-2.

Wyniki i tabele:

Grupa I mazowiecka

21 kolejka

16.04.2003

Przelożona z 15-16 marca

Jagiellonia Białystok - Warmia Grajewo 3:0

Unia Skierniewice - Hutnik Warszawa 3:1

MKS Mława - Wigry Suwałki 1:0

MZKS Kozienice - Polonia II Warszawa 2:0

Pelikan Łowicz - Mazowsze Grójec (b) 3:2

Gwardia Warszawa - Olimpia Elbląg 4:0

Okęcie Warszawa - Stal Gosso Głowno 0:1

Znicz Pruszków - Legionovia Legionowo 3:0

Tabela:

1. Jagiellonia Białystok  20 43  39 - 13
2. Gwardia Warszawa       21 43  34 - 15
3. MZKS Kozienice         19 39  38 - 17
4. Warmia Grajewo         20 38  43 - 21
5. Okęcie Warszawa        21 32  28 - 19
6. Stal Gosso Głowno      21 33  19 - 18
7. Unia Skierniewice      21 31  30 - 26
8. Pelikan Łowicz         20 29  31 - 25
9. Mazowsze Grójec        20 27  23 - 24
10. Znicz Pruszków        19 27  30 - 32
11. Legionovia Legionowo  20 24  25 - 28
12. MKS Mława             20 25  18 - 23
13. Wigry Suwałki         21 22  24 - 33
14. Olimpia Elbląg        21 21  19 - 39
15. Polonia II Warszawa   20 18  27 - 38
16. Hutnik Warszawa       21  4  14 - 73

Grupa II wielkopolska

W grupie tej pierwszą wiosenną kolejkę rozegrano w terminie 15-16 marca, a zatem piłkarze tej grupy w srodę 16 kwietnia "odpoczywali"

Tabela

1  Błękitni Stargard Sz.     20  48  39-11  
2  Tur Turek                 20  39  28-16  
3  Flota Świnoujście         20  37  35-25  
4  Chemik-Zawisza Bydgoszcz  20  36  36-27 
5  Unia Janikowo             20  32  33-23  
6  Obra Agro Kościan         20  31  31-19 
7  Unia Tczew                20  30  32-30  
8  Polonia Crulex Bydgoszcz  20  31  32-24  
9  Warta Poznań              20  30  31-33  
10  Gwardia Koszalin         20  30  28-29  
11  Amica II Wronki          20  24  21-25  
12  Sparta Digger Brodnica   20  23  22-30  
13  Kotwica Kołobrzeg        20  19  17-26  
14  Gryf Wejherowo           20  16  21-49  
15  TKP Toruń                20  13  25-44  
16  KP Police                20  13  19-40

Grupa III śląska

16 kwietnia (przelożona z 15 marca)

Carbo Gliwice - Skalnik Gracze 3:2

Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 2:0

Nysa Zgorzelec - Promień Żary 0:0

Grunwald Ruda Śląska - Górnik MK Katowice 2:1

Lech Zryw Zielona Góra - Włókniarz Kietrz 1:1

Rozwój Katowice - Pogoń Świebodzin 0:0

Odra Opole - Polonia Bytom 2:1

Miedż Legnica - Myszków 2:0

Tabela

1. Piast Gliwice          20 45  35-13
2. Lech Zryw Zielona G.   20 43  39-18
3. Zagłębie Sosnowiec     20 40  32-11
4. Odra Opole             20 40  31-15
5. Włókniarz Kietrz       20 37  37-12
6. Miedź Legnica          30 30  25-21
9.  Grunwald Ruda Śląska  20 26  25-21
7. Rozwój Katowice        20 26  20-20
8. Gornik MK Katowice     20 24  17-21
11.  Carbo Gliwice        20 24  23-37
10.  Polonia Bytom        20 22  20-27
12.  Promień Żary         20 22  26-35
14.  Pogoń Świebodzin     20 17  19-30
13.  KS Myszków           20 16  15-36
15.  Skalnik Gracze       20 12  16-40
16.  Nysa Zgorzelec       20 11  17-44

grupa IV małopolska

21 kolejka

przełożona z 15 marca

Polonia Przemyśl - Górnik Wieliczka 1:1

Unia Tarnów - Hutnik Kraków 1:0

Kolporter Korona Kielce - Skawinka 2:0

Łada Biłgoraj - Niedźwiedź 0:0

Proszowianka - Nida Pińczów 1:1

Cracovia - Lewart Lubartów 5:0

Siarka Tarnobrzeg - Stal Rzeszów 2:1

Sandecja Nowy Sącz - Motor Lublin 0:1

Pogoń Staszów pauzuje

Tabela

 
1. Cracovia Kraków         21 49  63-15
2. Kolporter Korona Kielce 21 44  32-13
3. Stal Rzeszów            21 41  31-16
4. Sandecja Nowy Sącz      20 33  20-19
5. Polonia Przemyśl        21 32  28-31
6. Unia Tarnów             21 29  24-25
7. Siarka Tarnobrzeg       20 28  24-28
8. Hutnik Kraków           20 27  25-23
9. Górnik Wieliczka        21 26  28-24
10. Skawinka               21 26  27-32
11. Łada Biłgoraj          20 26  21-26
12. Lewart Lubartów        21 24  23-26
13. Nida Pińczów           20 23  24-30
14. Motor Lublin           21 23  15-28
15. Proszowianka           21 23  20-34
16. Pogoń Staszów          20 22  17-34
17. Niedźwiedź             20 13  14-35

Uwaga: Przy równej liczbie punktów o pozycji w tabeli decydują mecze bezpośrednie, jeśli w nich jest remis - decyduje bramka strzelona na wyjeździe).

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama