Agent Mesuta Ozila zaatakował reprezentantów Niemiec

Po zakończeniu kompletnie nieudanych mistrzostw świata w Rosji zawodnik reprezentacji Niemiec Mesut Oezil postanowił zakończyć przygodę z kadrą. Pomocnik Arsenalu wyznał, że wielokrotnie dochodziło do przejawów rasizmu i nie mógł liczyć na sztab szkoleniowy oraz związkowych działaczy. Teraz w obronie swojego klienta stanął jego agent Erkut Sogut.

Wszystko zaczęło się na kilkanaście dni przed mistrzostwami świata. Oezil dał się sfotografować z kontrowersyjnym prezydentem Turcji Recepem Erdoganem, któremu wręczył również swoją klubową koszulkę. Wypowiedzi piłkarza dodały oliwy do ognia – powiedział, że ma ”dwa serca, jedno niemieckie, drugie tureckie”. W efekcie zawodnik był wygwizdywany przez niemieckich kibiców, a w połączeniu ze słabą formą przełożyło się to na falę krytyki. Ostatecznie piłkarz ”Kanonierów” postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę przy okazji oskarżając przedstawicieli mediów i część kibiców o rasizm. Jednocześnie wyznał, że nie miał wsparcia Niemieckiego Związku Piłki Nożnej.

Reklama

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Jego słowom zaprzeczył selekcjoner Joachim Loew, ale jeszcze bardziej stanowczy głos zabrali piłkarze – Manuel Neuer, Toni Kroos i Thomas Mueller. Właśnie w tych trzech wymienionych zawodników uderzył agent Ozila Erkut Sogut.

- Neuer pośrednio zarzucił Mesutowi, że nie nosi niemieckiej koszulki z dumą. To nie do zaakceptowania. Z kolei Mueller nie rozumie, o czym dyskutujemy. I jeszcze Kroos, doświadczony piłkarz od lat występujący w reprezentacji, który powinien wyjaśnić, co nazywa ”nonsensem” – powiedział Sogut magazynowi ”11Freunde”.

- Są tylko dwie możliwości: są naiwni albo knują – podkreślił.

Agent skrytykował również Loewa, który powiedział, że w kadrze nigdy nie doszło do rasistowskich incydentów.

- Loew broni się przed oskarżeniami, które nigdy nie padły. Mesut nie był obrażany przez ludzi związanych z kadrą, ale przez dużą część niemieckiego społeczeństwa już tak. W tej sytuacji Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) powinien go bardziej bronić – dodał Sogut.

29-letni Oezil wystąpił w reprezentacji Niemiec 92 razy i strzelił 23 gole. W 2014 roku wywalczył mistrzostwo świata.

po

Dowiedz się więcej na temat: Mesut Oezil | reprezentacja Niemiec

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje