Artur Boruc na dłużej w Bournemouth

Były bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc podpisał nowy roczny kontrakt z AFC Bournemouth. Oznacza to, że 38-letni golkiper zostanie w klubie z Vitality Stadium do lata 2019 r.

Po udanych przygodach w Celticu Glasgow i włoskiej Fiorentinie Artur Boruc we wrześniu 2014 roku trafił do południowej Anglii i podpisał kontrakt z Bournemouth, najpierw na zasadzie wypożyczenia z Southamptonu, a następnie przed nowym sezonem już definitywnie.

Reklama

Do tej pory w koszulce „Cherries” wystąpił w 112 spotkaniach, w których 34 razy zachował czyste konto. Jednocześnie Boruc jest rekordzistą pod względem występów w reprezentacji Polski na pozycji bramkarza. Z orzełkiem na piersi zagrał 65 razy, ale zakończył już przygodę z kadrą "Biało-Czerwonych".

- Bardzo się cieszę, że będę mógł zostać na kolejny rok. Nigdy nie jest łatwo przyglądać się grającym kolegom, jednak nie poddaję się i każdego dnia walczę, by trener dał mi szanse. Zawsze daję z siebie sto procent - powiedział zadowolony Boruc.

- Dodatkowo staram się pomóc młodszym piłkarzom grającym na mojej pozycji, to bardzo istotne dla mnie. Dobrze się tutaj zaaklimatyzowałem, w klubie, ale moja rodzina też lubi tutejsze otoczenie. Liczę, że wciąż będę częścią drużyny, dlatego zdecydowałem się przedłużyć kontrakt - dodał Polak.

Wtórował mu menedżer Bournemouth Eddie Howe. - Artur w pełni zasłużył na nową umowę - ocenił szkoleniowiec.

Miniony sezon Premier League „Cherries” zakończyli na 12. miejscu.

pce

Dowiedz się więcej na temat: Artur Boruc | AFC Bournemouth

Reklama

Reklama

Reklama