Asy i Cieniasy piłkarskiej ekstraklasy

To już trzecie w rundzie wiosennej zestawienie Asów i Cieniasów piłkarskiej ekstraklasy. Odra Wodzisław i Polonia Warszawa jako jedyne drużyny wygrały do tej pory wszystkie spotkania w rundzie wiosennej piłkarskiej ekstraklasy. Nie powinien więc dziwić ich udział zestawieniu "Asów".

Wśród "Cieniasów" 18. kolejki na czoło wybija się Amica, która na wiosnę nie wygrała jeszcze nawet meczu, a niektórzy widzieli ją przecież w europejskich pucharach.

Reklama

ASY

Polonia Warszawa

Trudno znaleźć słowa podziwu dla piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego "Czarnych Koszul". Przed rozpoczęciem rundy powszechnie drwiono z Polonii, a niektórzy widzieli ją nawet w II lidze. Trzecie zwycięstwo z rzędu i 1. miejsce (wspólnie z Odrą) w tabeli rundy wiosennej robi wrażenie. Zespół ambitnie i konsekwentnie realizuje taktykę wypracowaną przez Krzysztofa Chrobaka (wśród asów także w zeszły poniedziałek). Właśnie ta solidność pozwala w naszej ekstraklasie wygrywać i poloniści o tym nie zapominają.

Leonardo da Silva (GKS/Dospel Katowice)

Brazylijczyk trafia na naszą listę na kredyt. Zagrał w końcu z Lechem tylko 19 minut i niczym specjalnie się nie wyróżnił. Czego jednak można wymagać od napastnika poza zdobywaniem goli, na dodatek zwycięskich. Da Silva w 76. minucie ograł jednego z obrońców z Poznania i huknął z 25 metrów.-Niewiele mogłem zrobić - przyznał golkiper Lecha Tyrajski, a my za błysk klasy nagradzamy Brazylijczyka.

Jacek Ziarkowski (Odra Wodzisław)

Napastnik Odry Wodzisław zadziwił po raz kolejny. W meczu z Garbarnią Szczakowianką ciężkie boisko nie przeszkodziło mu w zapisaniu na swoim koncie kolejnych dwóch trafień. To już czwarta i piąta bramka zdobyta w rundzie wiosennej, a w klasyfikacji najlepszych strzelców Ziarkowski jest już piąty, z 12 golami. Czy utrzyma wysoką skuteczność po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji?

Maciej Żurawski (Wisła Kraków)

Napastnik Wisły potwierdził, że nie najlepsza dyspozycja na początku rozgrywek była spowodowana kontuzją mięśni brzucha. Bo wyleczeniu urazu forma Żurawskiego wyraźnie poszła w górę, co potwierdził mecz z Zagłębiem. Dwie piękne bramki, asysta, a ponadto duża ruchliwość, opanowanie, przegląd pola - to cechy rasowego napastnika. Czy "Żuraw" potwierdzi je wreszcie w meczu polskiej reprezentacji?

Stanko Svitlica (Legia Warszawa)

Serb w meczu Legii z Pogonią po raz 15. w sezonie trafił do siatki rywali. Tym samym udowodnił, że nie zamierza "odpuścić" walki o koronę najlepszego napastnika. Gol zdobyty w Szczecinie była bardzo ważny bo otwierał wynik i bardzo piękny - bo zdobyty uderzeniem z rzutu wolnego w samo okienko bramki.

CIENIASY

Amica Wronki

Jest wszystko - świetna organizacja, zaplecze, piłkarze, pieniądze. Brakuje tylko jednego-zwycięstw. Po 3. kolejkach wiosny ekipa z Wronek ma swoim koncie jedynie punkt. Czy przewidywana zmiana na stanowisku szkoleniowca coś zmieni? Odpowiedzi na to pytanie udzieli przyszłość, ale Amice powinna posłużyć dłuższa przerwa związana z meczami reprezentacji.

Marek Kubisz (Szczakowianka Jaworzno)

Kubisz zawiódł w meczu z Odrą szkoleniowca Garbarnii Marka Motykę.-Zawiodła mnie gra defensorów oraz Marka Kubisza, który nie wystąpił w Krakowie i powinien imponować ochotą do gry - powiedział Marek Motyka. Nas zawiódł cały zespół z Jaworzna, a Kubisz trafia do zestawienia tylko za "wyróżnienie" otrzymane od swojego trenera.

Tomasz Dymanowski (KSZO Ostrowiec

Bramkarz KSZO Ostrowiec powinien poważnie przemyśleć swoje postępowanie. W 79. minucie wykopując piłkę spod własnej bramki posłał ją wprost pod nogi Bizackiego. Jakby tego było mało, gdy za chwilę futbolówka znalazła się w bramce, Dymanowski mało nie zlinczował... jednego z obrońców! A może tak trochę obiektywizmu i samokrytyki?

Marek Koźmiński (Górnik Zabrze)

Graczowi, który tyle lat spędził na boiskach zachodniej Europy nie przystoją takie zagrania, jak w pierwszej połowie meczu z Dyskobolią. Po jednym z wejść Koźmińskiego, tylko wyjątkowo twarde kości Sobolewskiego uratowały tego gracza przed złamaniem nogi. Faul kwalifikował się nawet na czerwoną kartkę, sędzia okazał się jednak litościwy, nie pokazując nawet żółtej...

Działacze Odry Wodzisław

Gra na takim boisku, jakie jest w Wodzisławiu urąga powadze ekstraklasy. Śmiało można stwierdzić, że więcej trawy i mniej piasku jest na wielu boiskach w III lidze. Sytuacja jest o tyle niepokojąca, że taki stan nie jest czymś nowym, w zależności od aury, w Wodzisławiu już jesienią grano albo na błocie albo na piasku. A przecież przepisy gry w piłkę nożną mówią o grze na trawie, a Odra walczy o udział w europejskich pucharach... Czy naprawdę nie da się nic zrobić?

Dowiedz się więcej na temat: polonia | odra wodzisław | bramki | Warszawa | Odra | Polonia Warszawa | asy i cieniasy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama