Atletico Madryt - Sporting Lizbona 2-0 w 1/4 finału Ligi Europejskiej

Zgodnie z przewidywaniami piłkarze Atletico Madryt pokonali Sporting Lizbona 2-0 (2-0) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy. Gole dla triumfatorów na Wanda Metropolitano strzelali Koke i Antoine Griezmann.

Liga Europejska - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Atletico rywalizowało ze Sportingiem 1/16 finału Ligi Europy w 2010 roku. Wówczas do kolejnej fazy awansował klub z Madrytu, który wygrał dzięki wyjazdowym golom strzelonym przez Sergio Aguero. Argentyńczyk od kilku lat jest piłkarzem Manchesteru City, natomiast jedno się nie zmieniło – przedmeczowym faworytem nadal było Atletico.

Mecz nie mógł się rozpocząć lepiej dla gospodarzy. Już w 23. sekundzie do bramki trafił Koke. Sebastian Coates popełnił błąd podając futbolówkę wprost pod nogi Diego Costy, który dograł do pomocnika, a ten strzelił z kilku metrów obok bezradnego golkipera. Tak szybko strzelony gol bez wątpienia podciął skrzydła przyjezdnym, a Atletico miało przewagę i mogło zdobyć kolejne bramki.

Na drugie trafienie podopiecznych Diego Simeone trzeba było czekać do 40. minuty. Wówczas do tej pory mało widoczny Antoine Griezmann przejął futbolówkę od Jeremy’ego Mathieu, wbiegł w pole karne i uderzył lewą nogą po ziemi. Rui Patricio był bez szans.

Sporting miał dwie okazje do zdobycia bramki. Najpierw nie popisał się Bas Doost, który mając dużo czasu nieprecyzyjnie uderzył głową z kilka metrów, a później piłkę po strzale Gelsona Martinsa wybił Jan Oblak.

W drugiej połowie przewaga również należała do gospodarzy. Natomiast goście zaczęli polować na kości rywali, czego efektem żółte kartki dla Fabio Coentrao i Cristiano Picciniego. Poza tym, identycznie jak w pierwszych 45 minutach, popełniali błędy w defensywie.

Na ich szczęście tym razem piłkarze Atletico mieli rozregulowane celowniki. Bramka zdobyta przez Diego Godina słusznie nie została uznana z powodu spalonego. Z kolei Diego Costa niecelnie główkował po dośrodkowaniu Koke, a strzał Juanfrana obronił Patricio.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. W efekcie "Rojiblancos" są bliżej awansu do półfinału Ligi Europy.

Atletico Madryt - Sporting Lizbona 2-0 (2-0)