Barcelona? Real? City czy United? 16-latek Matazo może przebierać w ofertach!

Belgia znana jest z tego, że tamtejsze kluby znakomicie pracują z młodzieżą. Szkółki Standardu Liege, Racingu Genk czy Anderlechtu należą do najlepszych w Europie. To właśnie "produktem" ostatniej z wymienionych jest Eliot Matazo.

Nastoletni środkowy pomocnik typowany jest w Belgii na gracza wielkiego formatu. Obecnie jest on zawodnikiem młodzieżowej drużyny Anderlechtu, nie podpisał jeszcze swojego pierwszego profesjonalnego kontraktu z ekipą "Fiołków". Być może wkrótce stanie się to faktem, gdyż 16-latkiem już teraz interesują się kluby z absolutnego topu.

Reklama

"Voetbal Belgie" już teraz wskazuje na to, że Matazo znajduje się na liście życzeń Barcelony, Realu Madryt, Manchesteru City i Manchesteru United. Nawet tylko łączenie młodego piłkarza z takimi klubami musi świadczyć o tym, że mamy do czynienia z dużym talentem.

Natomiast holenderski "Voetbalkrant" informuje, że przedstawiciele Man Utd kontaktowali się już z agentem Matazo poprzez rodzinę Romelu Lukaku, który do wielkiej kariery także startował z Anderlechtu, a obecnie jest piłkarzem klubu z Old Trafford.

Matazo jest reprezentantem Belgii U-16. W tej drużynie wystąpił do tej pory w ośmiu meczach. Jest on również kapitanem zespołu Anderlechtu w tej samej kategorii wiekowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje