Bayern - Real. Kontuzja Isco otworzyła drogę do zwycięskiej bramki

W pierwszym półfinale Ligi Mistrzów trener Realu Madryt Zinedine Zidane musiał przeprowadzić dwie wymuszone zmiany. Z gry wypadli Isco i Lucas Vazquez. Na kontuzji tego pierwszego skorzystał Marco Asensio, który strzelił zwycięską bramkę. Real Madryt wygrał w Monachium 2-1 (1-1) i jest w doskonałej sytuacji przed rewanżem.

- Isco miał problem z barkiem. Od początku nie czuł się komfortowo, dlatego zmieniliśmy go w przerwie - wyjaśnił Zidane.

Trener Realu wiedział, co robi, posyłając w bój z ławki Marco Asensio. 22-letni pomocnik strzelił trzy ostatnie gole w Lidze Mistrzów w fazie pucharowej właśnie jako dżoker. - Ponieważ Isco doznał kontuzji, nie miałem innego wyboru, niż go zmienić. Asensio strzelił gola, ale nie ma w tym żadnego mojego wkładu, ponieważ ja tylko zmieniłem kontuzjowanego piłkarza - umniejszał swoją rolę trener "Królewskich".

Zwycięstwo w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów okupiło urazami w sumie dwóch piłkarzy Realu Madryt. W drugiej połowie z powodu kontuzji mięśniowej boisko musiał opuścić również Lucas Vazquez, który zaliczył asystę przy trafieniu Asensio.