Bolt zaimponował techniką i był skuteczny na treningu Borussii Dortmund

Usain Bolt, najszybszy człowiek na ziemi, strzelił sprytnego gola głową i trafił też z jedenastu metrów na treningu Borussii Dortmund. Były jamajski sprinter po zakończeniu lekkoatletycznej kariery oddaje się uprawianiu drugiej pasji, jaką jest piłka nożna. Bolt od lat powtarzał, że nadawałby się na profesjonalnego piłkarza. Jego ulubionym klubem jest Manchester United.

Bolt nie przechwalał się tylko mówił poważnie, że chciałby znaleźć miejsce w jakiej drużynie. Oczywiście w klubach z topu nie ma najmniejszych szans, ale w niższych ligach - kto wie. Może mu się powiedzie. Na razie 31-letni Jamajczyk sprawdza, na co go stać. W piątek pokazał, że radzi sobie całkiem nieźle.

Reklama

Puma, która jest sponsorem Bolta i jak i technicznym partnerem Borussii Dortmund, pomogła w organizacji treningu byłego sprintera w klubie z Zagłębia Ruhry. Zajęcia oglądało około 1400 kibiców. Pomysł udało się zrealizować, skorzystawszy z przerwy na mecze reprezentacji. Bolt ćwiczył u boku takich znakomitych zawodników jak Marco Reus czy Mario Goetze.

- To była dobra zabawa. Wszyscy bardzo miło mnie przyjęli - mówił po treningu rekordzista świata na 100 (9,58) i 200 metrów (19,19).

- Myślę, że wyszło całkiem nieźle. Bolt czuł się dobrze, dobrze się z nami zintegrował, fajne wydarzenie - dodawał Goetze.

Bolt pierwsze zajęcia w Dortmundzie miał w czwartek, które odbyły się za zamkniętymi drzwiami. Dzień później trening był szeroko relacjonowany w mediach społecznościowych. Bolt mógł zaimponować niezłym panowaniem nad piłką i techniką, jak na człowieka, który trenował zupełnie inny sport. Jamajczyk wymienił też kilka długich podań z Goetze.

W gierce udało mu się nawet zdobyć bramkę, kiedy sprytnym strzałem głową pokonał bramkarza, na co fani zareagowali głośnymi brawami. Bolt był bliski uzyskania drugiego trafienia, ale nie trafił podcinką. Treningową gierkę kończyły rzuty karne. Jamajski zawodnik wykorzystał swoją próbę ładnym technicznym strzałem.

kip

Dowiedz się więcej na temat: usain bolt | Borussia Dortmund

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje