Boniek: Ciężko żyć z porażką

- Z porażką jest ciężko żyć. Jesteśmy na etapie budowania zespołu i nie jest przyjemne przegrywanie spotkań - powiedział na konferencji prasowej trener Zbigniew Boniek.

Selekcjoner wziął winę za porażkę na siebie. Żadnego z piłkarzy nie obarczył winą za niekorzystny rezultat.

Reklama

- Muszę powiedzieć, że w najśmielszych przewidywaniach nie myślałem, że ten mecz przegramy. Zdawałem sobie sprawę, że drużyna Łotwy jest drużyną doświadczoną. Mimo wszystko wydawało mi się, że poradzimy sobie z nimi, tym bardziej, że ocena moja była oparta na tym co widziałem, jak chłopcy trenowali w przeciągu tygodnia - powiedział Boniek.

Szkoleniowiec naszej kadry wyraził zadowolenie z postawy kibiców na stadionie Legii i stwierdził, że jeśli PZPN przyzna organizację meczu Warszawie, to chętnie znów tu zagra.

Trener Łotwy Aleksandrs Starkovs chwalił swoich podopiecznych za zrealizowanie założeń taktycznych. - Gra była tak, jak się spodziewaliśmy bardzo ciężka. Wiedzieliśmy, że reprezentacja Polski jak i kluby grają u siebie bardzo agresywnie - wyjaśniał szkoleniowiec. - Wiedzieliśmy, że gra głównie będzie toczyła się skrzydłami i chcieliśmy zniwelować ten sposób gry. Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników. Grali bardzo rozumnie i realizowali wszystkie założenia taktyczne.

Andrzej Łukaszewicz, Warszawa

Dowiedz się więcej na temat: Życie | Zbigniew Boniek | Boniek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama