Brazylia - Anglia 2-2 w meczu towarzyskim

Na słynnej Maracanie Brazylijczycy zmierzyli się w towarzyskim meczu z Anglikami. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2 (0-0).

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli goli, choć to gospodarze byli stroną przeważającą. Więcej emocji dostarczyła druga część spotkania.

W 57. minucie Brazylijczycy objęli prowadzenie. Do odbitej przez Joe Harta piłki dopadł Fred i spokojnie umieścił futbolówkę w siatce. Napastnik Fluminese Rio de Janeiro strzelił swojego 11. gola w reprezentacji.

"Canarinhos" nie cieszyli się długo z prowadzenia. W 68. minucie do remisu doprowadził precyzyjnym uderzeniem z 18 metrów Alex Oxlade-Chamberlain, który zaledwie kilka minut wcześniej pojawił się na boisku.

Podbudowani zdobyciem gola Anglicy ruszyli na bramkę strzeżoną przez Julio Cesara. Maracana zamarła w 79. minucie, kiedy to kapitalnym uderzeniem z 20 metrów popisał się Wayne Rooney. Piłka po uderzeniu zawodnika Manchesteru United otarła się jeszcze o plecy jednego z brazylijskich obrońców i wpadła w samo okienko. Julio Cesar wyciągnął się jak długi, ale nie był w stanie zapobiec straty gola.

Odpowiedź Brazylijczyków była szybka, a gol równie efektowny. W 83. minucie Harta zmusił do kapitulacji Paulinho ładnym uderzeniem z woleja.

Gracze Luiza Felipe Scolariego przygotowują się do Pucharu Konfederacji, który w dniach 15-30 czerwca odbędzie w Brazylii i będzie generalnym sprawdzianem przed przyszłorocznym mundialem.

Anglicy są grupowymi rywalami reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata.

Brazylia - Anglia 2-2 (0-0)

Bramki: 1-0 Fred (57.), 1-1 Oxlade-Chamberlain (68.), 1-2 Rooney (79.), 2-2 Paulinho (83.)