Capello: Półfinał celem minimum Anglików

Trener reprezentacji Anglii Fabio Capello uważa, że celem minimum prowadzonej przez niego drużyny jest dotarcie do półfinału mistrzostw świata, które w czerwcu rozpoczną się w RPA.

Podopieczni Capello rozpoczną rywalizację na mundialu 12 czerwca od pojedynku z USA. W grupie C Anglicy zmierzą się jeszcze z Algierią i Słowenią.

Reklama

"Mam nadzieję, że dotrzemy do półfinału. Mamy bardzo dobrych piłkarzy i jesteśmy w stanie pokonać każdy zespół" - powiedział Capello.

"Lionel Messi, Cristiano Ronaldo i Wayne Rooney to w teraz najlepsi piłkarze na świecie. Rooney strzela mnóstwo goli" - stwierdził włoski szkoleniowiec. Napastnikowi Manchesteru United wyszło na dobre odejście z klubu Cristiano Ronaldo. Od kiedy Portugalczyk przeniósł się do Realu Madryt, Rooney strzelił 28 goli.

Capello uważa, że o niespodziankę na mundialu postara się jeden z afrykańskich zespołów. "Ghana, Wybrzeże Kości Słoniowej i Nigeria to dobre drużyny. Każda z nich jest bardzo niebezpieczna" - podkreślił Włoch.

W przygotowaniach do mundialu Anglicy ostatnio pokonali na Wembley Egipt 3-1. Capello po tym spotkaniu stwierdził, że ten mecz wiele go nauczył przed konfrontacją z Algierią w mistrzostwach świata. "Algieria pokonała Egipt (w kwalifikacjach do mistrzostw świata - przyp. red) i chyba jest lepszym zespołem" - ocenił.

Wymarzony rywal w finale, jeśli oczywiście Anglicy awansują do tej fazy? "Włochy" - odparł krótko Capello.

Anglicy czekają na złoty medal mistrzostw świata 44 lata. W 1966 roku "Synowie Albionu" wygrali mundial, którego byli gospodarzem.

Dowiedz się więcej na temat: anglicy | półfinał

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje