Celta Vigo: Antyrosyjski spisek!

Walery Karpin i Aleksander Mostowoj, dwaj liderzy Celty Vigo zostali wyrzuceni z boiska w ostatniej ligowej konfrontacji wysoko przegranej przez Celtę 1:4 z Betisem w Sewilli. Po tym meczu szefowie Celty stwierdzili, że dłużej już milczeć nie będą i ogłosili antyrosyjski spisek ligowych arbitrów. Ma on na celu utrudnianie życia w lidze zarówno rosyjskim piłkarzom jak i samemu zespołowi z Galicji.

Walery Karpin ujawnił, że jeszcze przed meczem sędzia Alfonso Perez Burrull w rozmowie z jednym z graczy Celty stwierdził, że Rosjanie to pajace i niech idą w cholerę. Wprawdzie Rosjanin nie wymienił w wywiadzie nazwiska partnera z zespołu, który rozmawiał z arbitrem, ale najprawdopodobniej chodziło o Juanfrana. Sdzia Perez Burrull nie skomentował tych rewelacji.

Reklama

Na akcję wymierzoną przeciwko Rosjanom juz w niedzielę wskazywał także szkoleniowiec Celty, Victor Fernandez, który stwierdził, że jest to niewybaczalne. Tym bardziej, że Rosjanie, wiedząc o tym, bardzo się kontrolowali na boisku.

Mimo to obaj opuścili boisko po czerwonych kartkach od arbitra. Mostwoj za to, że według arbitra był niegrzeczny wobec niego. Nie może się jednak bronić, bo zakazano mu w klubie wszelkich rozmów na ten temat do czasu wyjaśnienia całej sprawy. Mimo to stwierdził: - Po prostu boje się wychodzić na boisko, bo wiem, że trwa sędziowskie polowani na mnie. To nie pierwszy raz. Przeciwko Alaves, Realowi Mallorca był ot samo, co przeciwko Betisowi. Jestem już zmęczony tą sytuacją.

Od razu też przypomniano, że sędzia Perez Burrull wyrzucił z boiska Mostowoja w sezonie 1997/98, pokazując mu dwie żółte kartki, jedna po drugiej.

Szefowie Celty maja juz tego dosyć, bo jak twierdzą zawsze karze się w ten sposób klub, by nie nawiązał skutecznej rywalizacji z wielkimi ekipami Primera Division. Teraz zamierzają przekonać o tym szefów rozgrywek ligowych w Hiszpanii.

Dowiedz się więcej na temat: boiska | sędzia | spisek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje