Championship. Aston Villa - Hull City 1-1. Asysta Grosickiego

Hull City Kamila Grosieckiego na inaugurację ligi zremisowało na wyjeździe z Astona Villą 1-1.

Hull City na Villa Park miało zacząć powrotny marsz do Premier League, ale mimo to z remisu mogą być zadowoleni.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli gości, bo już w 7. minucie Gabriel Imuetinyan Agbonlahor dał Aston Villi prowadzenie.

Hull próbowało wyrównać, miało okazje, ale na wyrównanie musiało czekać  aż do drugiej połowy.

W 62. minucie Kamil Grosicki dośrodkował do Jarrod Bowena, a zawodnik Hull huknął z woleja nie do obrony.

Goście mogli jednak przegrać, bo pod koniec Aston Villa przypuściła szturm. Jej gracze fatalnie jednak pudłowali, a raz obrońca Hull wybił piłkę niemal z linii bramkowej.

Grosicki został zmieniony w 90. minucie.

Aston Villa - Hull City 1-1

Bramki: Gabriel Imuetinyan Agbonlaho (7.) - Jarrod Bowen (62.).