Charleroi - Anderlecht Bruksela 0-2 w 21. kolejce Pro League, Teodorczyk bohaterem

Sporting Charleroi przegrał na własnym stadionie z Anderlechtem Bruksela 0-2 w 21. kolejce belgijskiej Pro League. W ekipie gości od pierwszych minut występował Łukasz Teodorczyk, który został bohaterem, strzelając gola i notując asystę!

Polski napastnik po przeprowadzce z Kijowa do Brukseli spisuje się fantastycznie. Do poniedziałkowego meczu zdobył już 15 bramek w lidze, będąc zdecydowany liderem klasyfikacji strzelców.

Spotkanie było bardzo zacięte, ale lepsze sytuacje stwarzali sobie gospodarze.

W 30. minucie Anderlecht uratował Bram Nuytinck, który wybił piłkę z linii bramkowej po strzele Amary Baby.

Po zmianie stron Charleroi miało kolejną dobrą okazję, ale po uderzeniu Clémenta Tainmonta z dystansu piłka odbiła się od słupka.

Gospodarze atakowali, ale gola strzelili piłkarze z Brukseli.

Teodorczyk powalczył o górną piłkę na środku boska, trafiła ona do Sofiane'a Hanniego, który podciągnął ją lewą stroną i podał do polskiego napastnika, a ten minął Cristophe'a Diandy'ego i uderzeniem z pola karnego posłał futbolówkę do siatki.

"Teo" trafił już po raz 16. w tym sezonie ligowym!

To nie był koniec popisu Polaka. W 85. minucie otrzymał na prawym skrzydle podanie od Alexandru Chipciu, Teodorczyk popatrzył i dośrodkował do Franka Acheamponga, a ten strzałem przy pierwszym słupku ustalił wynik meczu.

Nic dziwnego, że kibice "Fiołków" nagrodzili naszego zawodnika gromkimi śpiewami.

Sporting Charleroi - Anderlecht Bruksela 0-2 (0-0)

Bramki - Teodorczyk (74.), Acheampong (85.).