Cracovia pisze do Wisły

Cracovia zwróciła się do Wisły Kraków o udostępnienie stadionu na pierwsze mecze w ekstraklasie. - To jest formalność, którą musieliśmy spełnić przed 30 czerwca. Takie są wymogi PZPN - powiedział INTERIA.PL Paweł Misior, wiceprezes MKS Cracovia SSA.

Stadion "Pasów" przy ulicy Kałuży nie spełnia na dzisiaj wymogów licencyjnych związku, dlatego Cracovia musiała podjąć takie kroki na wypadek, gdyby nie zdążyła z wszelkimi inwestycjami na stadionie przed 21 sierpnia, kiedy to drużyna po raz pierwszy wystąpi na własnym obiekcie podejmując Odrę Wodzisław.

Reklama

Dwa pierwsze mecze z nowym sezonie Cracovia rozegra na wyjeździe, najpierw w Lubinie z Zagłębiem, a następnie w Łęcznej z Górnikiem.

- Pismo do Wisły to tylko czysta formalność. Zgodnie z kryteriami PZPN, musieliśmy do 30 czerwca, na okres wakacyjny, dysponować obiektem, który posiada licencję pierwszoligową i znajduję się nie dalej niż 50 kilometrów od siedziby klubu. Jedynie stadion Wisły spełniał taki warunek - powiedział Rafał Wysocki, prawnik z MKS Cracovia SSA.

- Na pewno jednak "Pasy" nie będą na Reymonta rozgrywać swoich spotkań ligowych. Do 31 lipca, kiedy rusza liga, dostaniemy licencję na grę w ekstraklasie i 21 sierpnia mecz z Odrą odbędzie się na Kałuży. Nie ma innej możliwości - dodał.

Gdyby jednak nie udało otrzymać licencji działacze Cracovii otrzymali zgodę od Wisły na korzystanie z obiektu przy Reymonta. Poinformował o tym prezes Wisła Kraków S.S.A Tadeusz Czerwiński, który był gościem czata w INTERIA.PL.

- Zarząd Cracovii zwrócił się do zarządu Wisły z prośbą, że gdyby w przypadku Cracovia nie zdążyła przygotować swojego stadionu tak, aby spełniał wymogi PZPN i UEFA, czy w takim przypadku pierwsze mecze mogły się odbyć na stadionie Wisły. Odpowiedź nasza mogła być tylko jedna - że tak. Oczywiście obwarowana umową między klubami - powiedział Czerwiński.

Dowiedz się więcej na temat: PZPN | wymogi | stadiony | mecze | Wisła | Cracovia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje