Cztery gole ManU, Kuszczak "na zero"

Manchester United z Tomaszem Kuszczakiem między słupkami pokonał u siebie Wigan Athletic 4:0 (0:0) w pierwszym spotkaniu 9. kolejki angielskiej Premier League.

Zastępujący kontuzjowanego Van der Sara polski bramkarz nie miał zbyt wiele pracy, ale w 66. minucie w kapitalnym stylu obronił groźne uderzenie Luisa Antonio Valencii.

Na Old Trafford goście dzielnie bronili się do 53. minuty. Wtedy to po świetnym zagraniu Andersona defensywę rywali zwiódł Carlos Tevez i po minięciu bramkarza skierował piłke do pustej siatki.

Sześć minut później, po mocnym dośrodkowaniu Ryana Giggsa, Chris Kirkland odbił przed siebie futbolówkę i Cristiano Ronaldo głową dopełnił tylko formalności. Portugalczyk kwadrans przed końcem wykorzystał także precyzyjne dogranie Wayne'a Rooneya.

Siedem minut później napastnik reprezentacji Anglii ładnym strzałem głową przypieczętował najwyższe w tym sezonie zwycięstwo "Czerwonych Diabłów".

Dzięki tej wygranej podopieczni Alexa Fergusona awansowali na pozycję lidera tabeli. W niedzielę swoje mecze rozegrają Arsenal ("Kanonierzy" mają w tej chwili dwa spotkania mniej od ManU), Liverpool i Chelsea.