Derby dla City! Arsenal miażdży! Debiut Olisadebe!

Manchester City pokonał przed własną publicznością Manchester United 3:1 w pierwszym sobotnim spotkaniu 22. kolejki angielskiej Premier League.

Na City of Manchester Stadium gole dla gospodarzy strzelali kolejno Trevor Sinclair, Darius Vassell oraz Robbie Fowler. Jedyną bramkę dla "Czerwonych Diabłów" zdobył Ruud van Nistelrooy.

Goście kończyli mecz w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył w 66. minucie Cristiano Ronaldo. Mimo porażki podopieczni Alexa Fergusona utrzymali pozycję wicelidera tabeli, jednak do prowadzącej Chelsea tracą aż 13 punktów. Podopieczni Jose Mourinho w niedzielę mogą jeszcze powiększyć przewagę nad rywalami, bowiem zmierzą się na wyjeździe z zamykającym tabelę Sunderlandem.

Cenne trzy punkty zainkasował Liverpool FC. "The Reds", bez Jerzego Dudka w składzie, skromnie pokonali u siebie 1:0 Tottenham Londym, w składzie którego także zabrakło Grzegorza Rasiaka. Na Anfield Road losy meczu rozstrzygnęły się w 60. minucie, kiedy to po precyzyjnym dośrodkowaniu Finnana fantastycznym wolejem popisał się Australijczyk Harry Kewell.

Kanonadę bramek swoich pupili oglądali natomiast fani ... "Kanonierów". Arsenal rozgromił Middlesbrough aż 7:0! Na Highbury trzy gole zaaplikował rywalom Thierry Henry, a do siatki gości trafiali również Philippe Senderos, Robert Pires, Gilberto Silva i Alexander Hleb.

Debiut na angielskich boiskach w barwach Portsmouth zaliczył Emmanuel Olisadebe. Polak w meczu z Evertonem pojawił się na murawie w 61. minucie, ale "The Pompey" ulegli u siebie "The Toffees" 0:1.

Zobacz wyniki 22. kolejki angielskiej Premier League oraz Tabelę

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Premier League | gole | derby | debiut | Manchester | city | Emmanuel Olisadebe