Dyrektor zarządzający Arsenalu bliski AC Milan

Tuż po tym, jak fundusz inwestycyjny Elliott Management przejął AC Milan od chińskiego biznesmena Yonghonga Li od razu pojawiły się informacje łączące klub z dyrektorem zarządzającym Arsenalu Ivanem Gazidisem. Według dziennika ”The Telegraph” jego przenosiny do Mediolanu są niemal pewne.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Elliott Management chce otaczać się zaufanymi ludźmi. Dlatego kilka dni po przejęciu AC Milan na stanowisku prezesa zatrudniono Paolo Scaroniego. Nie zmienia to faktu, że Włoch jest jedynie opcją tymczasową, a amerykański fundusz widzi w tej roli obecnego dyrektora zarządzającego Arsenalu Ivana Gazidisa. Rozmowy między zainteresowanymi stronami trwają, ale zdaniem dziennika ”The Telegraph” są bliskie finalizacji.

Biznesmen z RPA otrzymał intratną propozycję – Elliott jest gotowy płacić mu 3,9 miliona euro za sezon. To zdecydowanie więcej, niż zarabia na Emirates. Ponoć w Arsenalu zdają sobie sprawę, że odejście Gazidisa zbliża się nieuchronnie, aczkolwiek ten nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

Gazidis chce otrzymać zapewnienie, że Elliott jest gotowy na duże inwestycje, by konkurować z najmocniejszymi klubami w Serie A. Nie chce on powtórki z Londynu, gdzie dużo mówiono, a klub w tym czasie spadał w hierarchii Premier League i w efekcie po raz pierwszy od 1996 roku ”Kanonierzy” nie zajęli miejsca gwarantującego udział w Lidze Mistrzów.

Według ”La Gazzetta dello Sport” wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu najbliższych dni, jednak Elliott ma długofalowy plan odbudowy klubu i jest zdecydowany na zatrudnienie Gazidisa na jego warunkach.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

po

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje