Ekstraklasa: Groclin i Zagłębie górą!

Groclin pokonał w Grodzisku Odrę 3:0, a Zagłębie Lubin wygrało na własnym boisku z GKS/Dospel Katowice 2:0 w meczach kończących zmagania w 21. kolejce ekstraklasy piłkarskiej.

W tabeli prowadzi krakowska Wisła, która o dwa punkty wyprzedza katowiczan. Trzy "oczka" do druzyny Henryka Kasperczaka traci Odra, cztery Groclin, a sześć Legia.

Podopieczni Bogusława Kaczmarka, pokonując Odrę, przerwali passę pięciu kolejnych zwycięstw wodzisławian. Groclin zachował miano niepokonanej wiosną drużyny.

Mecz w Grodzisku był wydarzeniem 21. kolejki. Początek meczu należał do Odry. Już w 4. minucie spojenie słupka z poprzeczką uratowało Groclin po strzale Michała Chałbińskiego. Później inicjatywę przejęli jednak gospodarze, którzy w 38. minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zamienił na bramkę strzałem głową Igor Kozioł.

Groclin jeszcze przed przerwą mógł uzyskać kolejne bramki, ale najpierw lob Wieszczyckiego wylądował na poprzeczce, a następnie strzał Niedzielana wybił z linii bramkowej Sablik.

Były napastnik Górnika zdobył jednak swoją pierwszą w barwach Groclinu bramkę w 60. minucie, kiedy to wykorzystał błąd golkipera Odry przy wybiciu piłki. Wynik spotkania ustalił w 83. minucie Tomasz Wieszczycki, który strzałem głową zakończył ładną akcję Marcina Zająca i Sebastiana Mili.

- Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze. Wiedzieliśmy, że kiedy strzelimy jedną bramkę później będzie nam łatwiej, bo Odra to taka drużyna, że gdy straci pierwszego gola to później traci także kolejne. Bardzo cieszę się, że udało mi się wreszcie strzelić gola, choć żałuję, że nie wykorzystałem jeszcze sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale liczę na na, iż w następnych meczach także będę trafiał. - powiedział po meczu Andrzej Niedzielan.

Liderujący przed 21. kolejką GKS/Dospel Katowice nieoczekiwanie przegrał w Lubinie. Zagłębie już po ośmiu minutach prowadziło 2:0. W obu przypadkach asystował Arkadiusz Klimek, a Tkocza pokonali kolejno Brasilia i Niciński. Wygrana ta prawdopodobnie uratowała posadę trenera Zagłębia Wiesława Wojno.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem po wykorzystaniu limitu zmian kopnięty korkiem w głowę został Szczypkowski. Gracz Zagłębia po tym starciu został odwieziony do szpitala.

Zobacz wyniki oraz opisy spotkań 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Katowice | gks | mecz | Ekstraklasa | Zagłębie | Groclin