Ekstraklasa: Groclin wygrał z Wisłą

W najciekawszym meczu 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Groclin Grodzisk Wielkopolski pokonał Wisłę Kraków 2:0.

Nowym liderem ekstraklasy został GKS/Dospel Katowice, który wygrał w Jaworznie ze Szczakowianką 1:0.

Spotkanie w Grodzisku odbywało się przy bardzo silnie wiejącym wietrze. Wisła wystąpiła bez pięciu zawodników z podstawowego składu, a rezerwowi zaprezentowali się bardzo słabo.

Groclin przeprowadził dwa zabójcze kontrataki, po których zdobył dwie bramki. Najpierw w 61. minucie sam na sam przed Adamem Piekutowskim znalazł się Bogdan Prusek i strzelił pierwszą bramkę w meczu. Sześć minut później lewym skrzydłem urwał się Moskała, w polu karnym ośmieszył Paszulewicza i między nogami interweniującego bramkarza ustalił wynik meczu. Było to pierwsze zwycięstwo Groclinu w historii pojedynków między dwoma drużynami.

Garbarnia Szczakowianka Jaworzno przegrała na własnym boisku z GKS/Dospelem Katowice 0:1. Jedyny gol padł tuż po przerwie. W 47. minucie bramkarz gospodarzy, Andrzej Bledzewski tak nieszczęśliwie odbił piłkę po strzale Yahai, że trafiła ona w Zadylaka i wylądowała w bramce.

Najlepszej okazji do wyrównania nie wykorzystał Wolański, po strzale którego piłka trafiła w poprzeczkę bramki Tkocza.

Katowiczanie odnieśli jednak zasłużone zwycięstwo, dłużej utrzymując się przy piłce i kontrolując w drugiej połowie przebieg meczu. Dzięki temu zwycięstwu katowiczanie objęli prowadzenie w tabeli ekstraklasy.

Legia Warszawa tylko bezbramkowo zremisowała na Łazienkowskiej z Górnikiem Zabrze. Goście,

którzy mieli problemy z zebraniem 5 tysięcy złotych na pokrycie kosztów wyjazdu do Warszawy, przyjechali po remis i swój cel osiągnęli. W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę miała Legia, górnicy ograniczali się do obrony. Druga część gry była bardziej wyrównana, najlepszej okazji dla Górnika nie wykorzystał Marcin Szulik, którego strzał z 20 metrów trafił w słupek, dla Legii natomiast - Tomasz Sokołowski, którego uderzenie z dystansu w ładnym stylu obronił Lech.

Posłuchaj pomeczowej wypowiedzi trenera Górnika, Waldemara Fornalika.

Z walki o najwyższe cele nie rezygnuje Odra Wodzisław. Podopieczni Ryszarda Wieczorka po bramce Wojciecha Górskiego pokonali w Chorzowie miejscowy Ruch. Dla Odry było to czwarte zwycięstwo tej wiosny. Piłkarze z Wodzisławia wiosną nie stracili jeszcze nawet punktu.

Po ważne trzy punkty sięgnęła jedenastka Widzewa Łódź, która pokonała po bramce Michała Stasiaka na własnym stadionie fatalnie spisujących się wiosną (tylko jeden punkt w czterech meczach) piłkarzy Wisły Płock.

Wreszcie efektownie zagrała Amica Wronki. W Szczecinie dwie bramki zdobył Dawidowski, po jednej dołożyli Sobociński oraz Gęsior, dzięki czemu podopieczni Stefana Majewskiego (wrócił na ławkę trenerską Amiki) pokonali pogodzonych już chyba ze spadkiem piłkarzy Pogoni Szczecin.

Zobacz wyniki 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy oraz galerię zdjęć z meczu Pogoń - Amica.

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Katowice | gks | bramki | kolejka | Ekstraklasa | Groclin | Wisła