Ekstraklasa piłkarska: Przed 15. kolejką

To już ostatnia kolejka rundy jesiennej naszej ekstraklasy piłkarskiej. Wracamy na ligowe boisko po niezbyt przyjemnym (łagodnie oceniając) przerywniku reprezentacyjnym.

Wszystko wskazuje na to, że mistrzem jesieni zostanie Wisła, która ma punkt przewagi nad GKS-em/Dospelem i będzie w sobotę podejmowała Lecha. Katowiczanie zagrają u siebie z Polonią, a trzecia w tabeli Legia postara się zapewne na Łazienkowskiej o rehabilitację za występ w Chorzowie.

Reklama

KSZO Ostrowiec Św. - Widzew Łódź, piątek 19.00

KSZO Ostrowiec zagra z Widzewem w meczu, o którym zwykło się mówić, że jego stawką jest 6 punktów. Mimo, że do końca rozgrywek pozostało jeszcze sporo meczów, wynik tego spotkania w dużej mierze determinować będzie dalszą walkę o utrzymanie. Słabo spisujące się na wyjazdach KSZO dużo lepiej prezentuje się na własnym stadionie. Widzew wciąż gra poniżej oczekiwań, w ostatnim meczu z Wisłą pokazał jednak przebłyski lepszej gry i co ważne - widzewiakom nie brakło ambicji. Czyżby zwiastun lepszej formy? Tylko dlaczego tak późno...
TYP INTERIA.PL: X
TYP RMF FM: 1

Odra Wodzisław - Wisła Płock, sobota 13.00

Po remisie w Warszawie drużyna Ryszarda Wieczorka liczy na efektowne zakończenie jesiennej rundy. Rundy, która podobnie jak przed rokiem pozostawi pozytywne wrażenie po grze piłkarzy z Wodzisławia. Jeśli nowy prezydent miasta dołoży starań, aby klub się przypadkim nie "rozsypał" wiosną nie powinno być gorzej. Spotkanie z Wisłą Płock nie będzie łatwym, bo "nafciarze" są solidną drużyną "środka" i takich spotkań z wymagającym rywalem raczej nie traktują ulgowo. Mimo wszystko jednak punkty powinny pozostać w Wodzisławiu.
TYP INTERIA.PL: 1
TYP RMF FM: 1

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów, sobota 18.00

Do zupełnie rozbitej i marzącej o końcu rundy Pogoni Szczecin przyjeżdża opromieniony przerwaniem passy meczów bez porażki Legii - chorzowski Ruch. Gospodarzom przyjdzie ciężko walczyć o wywalczenie chociaż jednego punktu. Tym bardziej, że dobry występ przeciwko Legii często powoduje przełamanie złej passy - przykładem jest Lech, który po remisie z warszawianami pojechał do Szczecina i... wygrał.
TYP INTERIA.PL: 2
TYP RMF FM: X

Górnik Zabrze - Szczakowianka Jaworzno, sobota 18.00

Grający ostatnio w kratkę Górnik Zabrze podejmować będzie słabo grającą na wyjazdach Szczakowiankę. W ostatniej kolejce goście pokonali najsłabszy zespół ligi - Pogoń Szczecin. Teraz stają przed dużo trudniejszym zadaniem. Decydujący może okazać się atut własnego boiska oraz skuteczność sprawdzanego w reprezentacji Andrzeja Niedzielana.
TYP INTERIA.PL: 1
TYP RMF FM: 1

GKS/Dospel Katowice -Polonia Warszawa, sobota 18.00

Katowiczanie przy zbiegu pomyślnych dla nich okoliczności (jeśli Wisła straci punkty z Lechem) mogą zostać, przy ewentualnym i raczej wielce prawdopodobnym zwycięstwie z Polonią, nawet mistrzami jesieni! Na Bukowej z pewnością na to po cichu liczą, ale nawet jeśli piłkarze GKS-u tego celu nie osiągną, nikt z tego powodu chyba płakać nie będzie. Znakomita gra jesienią podopiecznych Jana Żurka sprawia, że przy wsparciu finansowym Dospelu, klub ten może spokojnie myśleć o zimowej przerwie. Co będzie z Polonią? Tego nawet najstarsi górale nie są w stanie przewidzieć...
TYP INTERIA.PL: 1
TYP RMF FM: X

Wisła Kraków - Lech Poznań, sobota 18.15

Wiślacka maszyneria od kilku spotkań pracuje na wysokich obrotach. Nie oparła jej się Parma, nie oparł się Widzew. Henryk Kasperczak umiejętnie żongluje składem, goście nie mogą więc liczyć nawet na zmęczenie wiślaków. W tej sytuacji utrata mniej niż 4 bramek byłaby już sukcesem gości... Tym

bardziej, że Wisła bardzo będzie chciała spędzić zimę na fotelu lidera.
TYP INTERIA.PL: 1
TYP RMF FM: 1

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin, sobota 18.15

Mistrzowie Polski nie mają już nad sobą bariery w postaci bicia rekordu w ilości kolejnych nie przegranych ligowych meczów. Tydzień temu "magiczna seria" zatrzymała się na cyfrze 33 i na pewno przyniesie to tylko same korzyści piłkarzom z Łazienkowskiej. Teraz w meczu z "rozczarowaniem rundy" drużyną Zagłębia nie powinno być już kłopotów w osiągnięciu jedynego oczekiwanego przez Dragomira Okukę wyniku. Problem pucharów po spotkaniach z Radomskiem i Schalke już się rozwiązał. Pora więc skupić swą uwagę tylko na lidze i to nie będzie dobre dla piłkarzy z Lubina, którzy o jesiennej rundzie będą chcieli jak najszybciej zapomnieć.
TYP INTERIA.PL: 1
TYP RMF FM: 1

Groclin Dyskobolia Grodzisk - Amica Wronki, niedz. 13.00

Derby Wielkopolski zamkną rundę jesienną piłkarzom Amiki i Groclinu. Dla gospodarzy tego spotkania będą zwieńczeniem, długo oczekiwanych przez prezesa Drzymałę, dobrych występów. Wielka w tym zasługa obecnego szkoleniowca Groclinu. Bogusław Kaczmarek poukładał jak trzeba grę piłkarzy przybyłych do Grodziska z całej Polski i efekty tego widać w tabeli. Amica miała tej trudnej dla piłkarzy z Wronek jesieni wyjątkowego pecha. Kontuzje kilku zawodników z podstawowego składu spowodowały, że przedsezonowe zakusy nawet na walkę o krajowy prymat trzeba odłożyć na przyszły rok. Kadra Amiki jest na tyle ciekawa, że w tym prestiżowym derbowym spotkaniu stać chyba wronczan na remis.
TYP INTERIA.PL: X
TYP RMF FM: 1

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Szczecin | Widzew | gks | Ekstraklasa | RMF FM | RMF

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama