Ekstraklasa piłkarska: Remis Amiki z Odrą

Walcząca o tytuł mistrza Polski Amica zremisowała na wyjeździe z Odrą Wodzisław 2:2 w spotkaniu 9. kolejki rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy. Do 6 punktów powiększył się więc dystans w tabeli pomiędzy ekipą z Wronek a prowadzącą i zmierzającą po mistrzostwo Legią.

Pojedynek w Wodzisławiu miał niecodzienny przebieg. Już w 9. minucie było 2:0 dla gospodarzy po samobójczym trafieniu Piskuły i strzale Sosina. Gole te padły w odstępie kilkudziesięciu sekund. Wynik meczu ustalony został do przerwy i także tym razem dwa gole dla Amiki dzieliło niewiele czasu. Autorem obu trafień był Król. Amica mimo porażki utrzymała drugą lokatę w tabeli, ale na odległość jednego "oczka" może się do niej zbliżyć Wisła jeśli w niedzielę wywiezie ze Szczecina komplet punkt.

W grupie spadkowej coraz bardziej dramatyczna staje się sytuacja Śląska. Drużyna z Wrocławia, która jesienią tak bliska była awansu do grupy mistrzowskiej. Tym razem uległa na własnym obiekcie Górnikowi 1:2. Gola dla Śląska z karnego uzyskał Wasilewski, a dla ekipy bramki zdobyli Naskręt (samobójcza) i Kompała. Górnik całą drugą połowę grał w "10", bowiem tuż przed przerwą drugą żółtą kartkę w tym meczu ujrzał Wiśniewski.

Śląsk zamyka więc tabelę i traci do Stomilu i KSZO aż 6 punktów. Olsztynianie wygrali 1:0 ważne spotkanie na własnym boisku właśnie z KSZO, zrównując się z tą drużyną punktami. Jedynego gola zdobył w 9. minucie Kłosowski. Jeszcze szybciej padł gol w meczu Groclinu z Radomskiem. Po kilkudziesięciu sekundach gola dla zespołu z Grodziska zdobył Tomasz Wieszczycki i wynik ten utrzymał się do końca meczu.