El. LE: Legia Warszawa - F91 Dudelange 1-2. Luksy dały popalić legionistom

Kompromitacja Legii Warszawa. Mistrzowie Polski przegrali z mistrzami Luksemburga. Zaraz nie będzie nas w europejskich pucharach, a legioniści - siłą rzeczy - są twarzą nieudolności polskich klubów w Europie. Dudelange przyjechał do stolicy, poczłapało, a wymierzyło najniższy wymiar kary.

Na Plus

Goście z Luksemburga. Szczególnie Dominik Stolz, który nie miał problemów z lewą stroną Legii, ale lewa flanka Legii z nim już problemy miała. Niemiec ogrywał Nagye'ego i Kucharczyka z łatwością, czasem ośmieszał. Stąd wziął się gol na 1-0. Podanie z 31. minuty również palce lizać, Sinani powinien zamienić je na drugiego gola.

Na minus

Bardzo dziwnie ogląda się mecz o tak wolnym tempie. Żadna z drużyn nie grała z kontrataku. Atak pozycyjny za atak pozycyjny. W nim lepiej radzili sobie goście, którzy lepiej dotykali piłkę, dłużej mieli ją przy nodze i częściej strzelali na bramkę. Dziwnie patrzyło się na zespół Dudelange - pewnie prowadzący grę na połowie legionistów. Tak teraz wygląda rywalizacja z mistrzem Luksemburga. "Hej amatorzy, od was są lepsi juniorzy" - śpiewała "Żyleta" po drugim golu dla Luksemburczyków. Innych wstawek nawet nie ma co cytować.

Przełomowy moment

Pierwszy gol piłkarzy Dudelange. Mając z tyłu głowy wyniki spotkań Jagielonii Białystok i Lecha Poznań - zaczęło się robić bardzo ponuro w upalnej Warszawie. Nie jest dobrze, ale chyba gorzej już być nie może. A jednak! Od 66. minuty trwał festiwal szydery, gromkie "ole" po każdym podaniu legionistów.

Liczba meczu - 1959

W tym roku ŁKS Łódź przegrał z luksemburskim Jeunesse Esch 0-5. Tym razem był jednak lepszy "defence", jak śpiewali kibice na "Żylecie".

Opinia

Legia po stracie dwóch zawodników w Trnawie (czerwone kartki Vesovicia i Antolicia) grała dużo lepiej. W Warszawie to nie zadziałało. Po stracie Inakiego Astiza grała jeszcze gorzej i w Luksemburgu może zakończyć przygodę z pucharami.

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | F91 Dudelange