El. MŚ 2018: Argentyna - Urugwaj 1-0

Leo Messi dał się namówić, by jednak nie żegnał się jeszcze z reprezentacją Argentyny i zapewnił jej wygraną 1-0 w hicie eliminacji mundialu z Urugwajem.

Po porażce w finale czerwcowego Copa America Messi ogłosił, że to koniec jego reprezentacyjnej kariery, ale...

Do zmiany decyzji namawiała gwiazdora Barcelony cała Argentyna, z nowym selekcjonerem Edgaro Bauzą na czele. Udało się.

- Miłość do ojczyzny i reprezentacyjna koszulka są zbyt potężne - ogłosił Messi, a ostatniej nocy poprowadził kadrę do ważnej wygranej 1-0 z Urugwajem w eliminacjach MŚ 2018 w Rosji.

Tuż przed przerwą, otoczony rywalami Messi, zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka odbiła się od rywala i zmyliła bramkarza. Jak się okazało, był to jedyny gol meczu.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy boisko ze łzami w oczach opuścił Argentyńczyk Paulo Dybala, gdy za faul zobaczył drugą żółtą kartkę i wyleciał z gry.

W końcówce na murawę wbiegł młody kibic i uściskał bohatera meczu Leo Messiego.

Po porażkach Ekwadoru (0-3 z Brazylią) i Urugwaju, Argentyna (14 punktów) wskoczyła na fotel lidera eliminacji w Ameryce Południowej. Po 13 punktów mają: Urugwaj, Kolumbia i Ekwador. 12 "oczek" zgromadziły: Brazylia i Paragwaj.