El. MŚ 2018. Brazylia rozprawiła się z Argentyną

W 11. kolejce eliminacji mistrzostw świata Brazylia pewnie pokonała Argentynę 3-0. Wszyscy z uwagą śledzili starcie dwóch największych gwiazd Barcelony – Neymara i Messiego. Ten pierwszy nie miał jednak litości dla kolegi z drużyny. Wpisał się nawet na listę strzelców.

Neymar w meczu z Argentyną zdobył swojego 50. gola w reprezentacji. "Canarinhos" zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli. Nad drugim Urugwajem mają jeden punkt przewagi.

Już po pierwszej połowie w meczu z Argentyną, Brazylia prowadziła 2-0. W 24. minucie Coutinho posłał przepiękną bombę zza "szesnastki" i pewnie pokonał bramkarza gości. Tuż przed zejściem do szatni gola na 2-0 zdobył natomiast Neymar. Brazylijczyk otrzymał piękne podanie od Gabriela Jesusa i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie dał szans Romero.

Brazylia przez większość spotkania była drużyną znacznie lepszą. Stwarzali sobie więcej sytuacji i przede wszystkim byli skuteczniejsi. Już w 59. minucie podwyższyli wynik meczu na 3-0. Rezultat ustalił Paulinho.

Argentyna jest obecnie w fatalnej sytuacji. Dla "Albicelestes" była to już czwarta porażka w eliminacjach (druga z rzędu). Obecnie podopieczni Edgarda Bauzy zajmują szóste miejsce w tabeli, które nie premiuje ich do awansu na mundial. W meczu z Brazylią, Argentyńczykom nie pomógł nawet powrót Lionela Messiego.

W czwartek Argentynę czeka arcyważne spotkanie z Kolumbią. "Albicelestes" muszą w końcu zacząć wygrywać, bo inaczej mogą zapomnieć o wyjeździe na mistrzostwa świata. Kolejnym rywalem Brazylii będzie natomiast Peru.

W pozostałych meczach eliminacji mistrzostw świata Ameryki Południowej, Urugwaj pokonał Ekwador 2-1 i plasuje się na drugim miejscu w tabeli. Wenezuela rozbiła natomiast Boliwię aż 5-0, a Peru pewnie wygrało z Paragwajem 4-1. W drugim z hitowych spotkań tej kolejki Kolumbia zremisowała z Chile 0-0.

Wyniki 11. kolejki:

Brazylia - Argentyna 3-0 (2-0)

Bramki: Philippe Coutinho (25), Neymar (45+1), Paulinho (58)

Wenezuela - Boliwia 5-0 (2-0)

Bramki: Jacobo Kouffati (3), Josef Martinez (10, 67, 70), Romulo Otero (74)

Paragwaj - Peru 1-4 (1-0)

Bramki: dla Paragwaju - Cristian Riveros (10); dla Peru - Christian Ramos (49), Edison Flores (71), Christian Cuevas (79), Edgar Benitez (84-samob.)

Urugwaj - Ekwador 2-1 (2-1)

Bramki: dla Urugwaju - Sebastian Coates (12), Diego Rolan (45+1); dla Ekwadoru - Felipe Caicedo (45)

Kolumbia - Chile 0-0