El. piłkarskich MŚ kobiet - Polska kończy rok na 3. miejscu w grupie

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet pierwszą część eliminacji do mistrzostw świata 2015 zakończyła na trzecim miejscu w grupie. Polki wznowią rywalizację grupową wyjazdowym meczem ze Szkocją 5 kwietnia.

Drużyna prowadzona od lutego 2013 przez trenera Wojciecha Basiuka zaczęła eliminacje od wyjazdowej porażki ze Szwecją 0-2, potem we Wrocławiu pewnie pokonała Wyspy Owcze 6-0, w Grodzisku Wielkopolskim przegrała ze Szkocją 0-4, a na koniec w listopadzie na wyjeździe wygrała z Irlandią Północną 3-0.

Reklama

- Mogło być lepiej. Mecz ze Szkotkami nam zdecydowanie nie wyszedł. I teraz musimy tak się przygotować do rewanżu, by z nimi wygrać. W sumie moim zdaniem tę część kwalifikacji zakończyliśmy mimo wszystko na małym plusie - powiedział selekcjoner.

Elementem przygotowań do kolejnych spotkań grupowych mają być zaplanowane na luty dwa wyjazdowe mecze towarzyskie z Belgią i Luksemburgiem.

Basiuk wprowadził do seniorskiej kadry m.in. Ewę Pajor (Medyk Konin), wybraną przez UEFA najlepszą piłkarką do lat 17 w Europie, oraz dwie zawodniczki występujące w klubach USA Nicole Krzysik (WFC San Diego) i Evelyn Nicinski (Bucknell University Athletics).

W czerwcu 2013 reprezentacja Polski U-17 wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy.

- Trzeba otwierać zespół na nowe twarze, dawać szansę młodym piłkarkom. Jestem zwolennikiem równowagi w drużynie między tymi doświadczonymi, a młodzieżą. Mistrzowska ekipa siedemnastolatek stanowi z pewnością duży potencjał na przyszłość, pytanie tylko, jak się te zawodniczki rozwiną w klubach - zauważył Basiuk.

Eliminacje potrwają do września 2014. Do turnieju finałowego awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z siedmiu grup, a cztery zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem punktowym rozegrają między sobą spotkania barażowe o ostatnie "europejskie" miejsce.

Polska jest w grupie ze Szwecją, Wyspami Owczymi, Szkocją, Irlandią Północną oraz Bośnią i Hercegowiną. Gospodarzem turnieju finałowego w 2015 roku będzie Kanada.

Tabela grupy 4. na koniec 2013

1. Szkocja         4 12 20-2

2. Szwecja         3  9  8-0

3. Polska          4  6  9-6

4. Irlandia Płn.   3  1  0-5

5. Bośnia i Herc.  3  1  0-8

6. Wyspy Owcze     3  0  2-18

Mecze Polek do rozegrania w roku 2014

5 kwietnia:  Szkocja - Polska

8 maja: Wyspy Owcze - Polska

18 czerwca: Bośnia i Hercegowina - Polska

21 sierpnia: Polska - Szwecja

13 września: Polska - Irlandia Północna

17 września: Polska - Bośnia i Hercegowina.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje