Engel : Nieuznany prawidłowy gol był przełomowy dla meczu

Trener reprezentacji Polski Jerzy Engel powiedział, że nieuznanie bramki prawidłowo zdobytej przez Pawła Kryszałowicza było punktem zwrotnym spotkania z Portugalią.

- Nie mieliśmy dzisiaj żadnego skutecznego napastnika, bowiem marnowaliśmy okazje za okazją. To się na nas srodze zemściło. Kiedy strzeliliśmy bramkę, której sędzia niesłusznie nie uznał nasze morale wyraźnie opadły i zostaliśmy przez Pauletę brutalnie postawieni na nogi. W 59 minucie Baia nie był faulowany i nie wiem czemu arbiter odgwizdał przewinienie - podkreślał selekcjoner.

Reklama

- Po 16 latach byliśmy ponownie na dużej imprezie i nie byłe to łatwe przygotować mentalnie wszystkich piłkarzy. Portugalczycy są od nas wyżej w rankingu, ale mieliśmy szanse i nadzieje na pokonanie wyżej notowanych rywali. Piłkarze zrobili wszystko co potrafili. Byliśmy pierwszą drużyną europejską drużyną, która wywalczyła awans do MŚ, więc takie porażki tym bardziej są bolesne.

Zapytany o przyszłość Engel odpowiedział: - Mamy bardzo zdolnych i młodych ludzi w PZPN ze Zbigniewem Bońkiem na czele i jesteśmy w stanie jeszcze dużo osiągnąć, tym bardziej, że mamy nowy zbliżający się cel Mistrzostwa Europy w 2004 w Portugalii.

Dowiedz się więcej na temat: engel

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje