Era sponsorem ekstraklasy?

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, ma zamiar zostać głównym sponsorem piłkarskiej ekstraklasy - poinformował "Fakt".

Bogusław Kułakowski, prezes PTC, przedstawił Michałowi Listkiewiczowi, prezesowi PZPN i klubom pierwszej i drugiej ligi wstępne warunki finansowe.

Reklama

Wynika z nich, że PTC za trzyletni kontrakt zapłaciłby czterdzieści milionów złotych, ale ta suma jest jeszcze do negocjacji. Umowa miałaby obowiązywać od nowego sezonu.

"Sądzę, że za naszą sprawą rozgrywki stałyby się atrakcyjniejsze. Byliśmy sponsorem reprezentacji, obecnie wspieramy Wisłę Kraków, nie byłby to nasz debiut na futbolowym rynku" - powiedział w "Fakcie" Antoni Mielniczuk, dyrektor departamentu komunikacji i korporacji PTC.

Jeszcze nie wiadomo, jak będą dzielone pieniądze. "Wszystko jest do ustalenia, ale wiele zależeć będzie od medialności klubu. Nie będzie chyba dzielenia w myśl zasady "wszystkim po równo". Zresztą zobaczymy" - mówią w PLP.

Co na to Canal + stacja, która ma jeszcze przez rok prawa do pokazywania meczów piłkarskiej ekstraklasy? "Już dawno temu uzgodniliśmy z PZPN, że z przysługujących nam praw do ligi wyodrębnimy pakiet dla sponsora. Został on odpowiednio wyceniony i jesteśmy skłonni go oddać, jeśli tylko dojdzie do podpisania umowy" - powiedział w "Gazecie Wyborczej" Jacek Okieńczyc, szef sportu w Canal+ Polska.

Dowiedz się więcej na temat: Era

Reklama

Reklama

Reklama