Fabio Capello nie dostaje pensji

Minister sportu Rosji Witalij Mutko potwierdził, że trener piłkarskiej reprezentacji Rosji Fabio Capello i jego współpracownicy od trzech miesięcy nie dostali pensji.

- Nie miałem wcześniej tej informacji. O tym, co się dzieje, zawiadomił mnie trener reprezentacji podczas naszego ostatniego spotkania. Na razie nie wiem, co jest tego przyczyną. Sprawy finansowe reprezentacji są w wyłącznej gestii Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej - powiedział Mutko.

Reklama

Minister dodał, że nic nie wie o problemach finansowych związku, tym bardziej, iż za udział w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw świata Rosja dostała osiem milionów dolarów.

- Budżet przeznaczony na reprezentację kraju nie jest mały, są w nim przecież środki przeznaczone dla sztabu szkoleniowego - dodał.

Mutko, było prezes rosyjskiej federacji, za którego staraniem Rosja otrzymała organizację mistrzostw świata w 2018 roku zapewnił, że w najbliższych dniach wyjaśni sprawę i doprowadzi do jej pomyślnego rozwiązania.

Włoski szkoleniowiec został selekcjonerem "Sbornej" w lipcu 2012 roku. Wcześniej prowadził m.in. Real Madryt (2006-2007) i reprezentację Anglii (2007-2012).

Jak podaje rosyjska prasa Capello zarabia rocznie 9 mln euro.

Dowiedz się więcej na temat: Fabio Capello | reprezentacja Rosji

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje