Gary Lineker zachwycony po wygranej Anglików z Niemcami

Niegdyś wyśmienity piłkarz, dziś ceniony ekspert. Gary Lineker zabrał głos po wygranej Anglików z Niemcami, a słów byłego znakomitego napastnika nikt się nie spodziewał.


Reklama

Gary Lineker to jeden z najlepszych napastników w historii reprezentacji Anglii. W 80 meczach strzelił aż 48 goli. W 1986 roku Lineker został królem strzelców mistrzostw świata w Meksyku. Napastnik podczas turnieju strzelił trzy gole Polsce, a później przylgnął do niego pseudonim "kat reprezentacji Polski".

Lineker znany jest ze słynnej wypowiedzi, która jest cytowana od lat przez kibiców piłki nożnej. Anglik powiedział: "Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy".

W sobotę doszło jednak do sporej niespodzianki, bo faworyzowani Niemcy przegrali z reprezentacją Anglii 2-3. I mimo tego, że wygrywali już 2-0. Na reakcję Linekera nie trzeba było długo czekać.

Tuż po tym niezwykłym meczu Anglik napisał na Twitterze: "Piłka nożna to taka prosta gra, w której za piłką przez 90 minut biega 22 zawodników, a na końcu Niemcy tracą dwubramkową przewagę".

Wpis Linekera na portalu społecznościowym bije rekordy popularności.

Niemcy - Anglia 2-3 -> raport meczowy

Dowiedz się więcej na temat: Gary Lineker

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama