Jakub Kiwior zagrał w sparingu Anderlechtu

18-letni Jakub Kiwior zaliczył ponad 30-minutowy występ w piątkowym meczu towarzyskim Anderlechtu z KVC Westerlo. RSCA zremisował na wyjeździe 2-2 (0-1). Były obrońca GKS Tychy trafił do belgijskiego klubu dwa lata temu, ale wcześniej występował w juniorskich zespołach do lat 17 i 19.

W piątek Kiwior pojawił się na boisku w 68. minucie spotkania, zmieniając albańskiego napastnika Kristala Abazaja. Trzy minuty wcześniej środkowy obrońca Hannes Delcroix otrzymał czerwoną kartkę.

Gospodarze prowadzili w tym meczu już 2-0 po golach Jensa Naessensa z 25. minuty i Lucasa van Eenoo z 58. minuty (z rzutu karnego). Kontaktowego gola dla Anderlechtu sześć minut później strzelił Mohammed Dauda, który w czwartej minucie doliczonego czasu gry doprowadził też do remisu.

W kadrze RSCA na ten mecz zabrakło Łukasza Teodorczyka i byłego pomocnika Śląska Wrocław, Japończyka Ryoty Morioki.

Pierwszą kolejkę ligi belgijskiej zaplanowano na 27-29 lipca.

Kiwior jest młodzieżowym reprezentantem Polski. GKS Tychy w lipcu 2016 roku otrzymał za niego od Anderlechtu 13 tys. euro. Jego podstawową pozycją jest lewa obrona, ale może również grać na środku.

Dowiedz się więcej na temat: Jakub Kiwior | Anderlecht Bruksela