Janczyk: Nie zostawię kadry dla Legii

- Jeśli zagramy w półfinale zbiegnie się to z eliminacjami Legii do Ligi Mistrzów, jednak zostanę tu, bo gra z biało-czerwonej koszulce z orłem do czegoś zobowiązuje - powiedział Dawid Janczyk.

Napastnik klubu z Łazienkowskiej zdobył trzy gole, walnie przyczyniając się do cennego zwycięstwa reprezentacji Polski nad Belgią 4:1 w piłkarskich ME U19.

Reklama

- Bohaterem na pewno nie jestem - tylko wykończyłem akcje. Otrzymałem idealne podania od swoich partnerów i wygraliśmy wszyscy razem, z czego się cieszę. Wiedziałem, że zagram lepiej niż w meczu z Austrią - dodał Janczyk. - Pojawiają się porównania mojej osoby do Zbigniewa Bońka czy Kazimierza Deyny i to bardzo mnie to cieszy, ale podkreślam, że ja jestem Dawid Janczyk i staram się stworzyć swój styl gry.

Zadowolony z postawy "biało-czerwonych" był także Michał Listkiewicz. - Chłopcy pokazali ,że maja charakter i nie załamali się porażką w pierwszym meczu. Zagrali wspaniale z drużyną, która była uważana za lepszą od nich - wyjaśnił prezes PZPN. - Liczmy się dalej w grze i pasjonująco zapowiadają się mecze niedzielne. Dawid jak i cała drużyna zagrała świetnie. Chwała im za to że odbudowali w kibicach wiarę w polską piłkę. Publiczność się doskonale bawiła.

Maciej Borowski, Wronki

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | biało | kadry

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje