Juventus. Paulo Dybala kontuzjowany. Zdąży na Ligę Mistrzów?

W sobotę Juventus wygrał trudne spotkanie w Serie A przeciwko Cagliari (1-0), ale stracił swoją gwiazdę Paulo Dybalę. Argentyńczyk zszedł z boiska ze łzami w oczach na początku drugiej połowy. Zdaniem włoskich mediów może pauzować nawet 40 dni i opuścić nawet dwa mecze w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Tottenhamem.

Była 50. minuta. Dybala ruszył z piłką na bramkę rywala i nagle złapał się na tylną część uda. Nie był w stanie dalej grać. Został zmieniony przez Douglasa Costę. Argentyńczyk dostał popularnej u piłkarzy kontuzji ścięgna udowego.

Niedzielne wydanie dziennika „Tuttosport” informuje, że piłkarz może pauzować około 30-40 dni. Nie wiadomo czy wyrobi się na pierwszy mecz w 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Tottenhamowi, który zaplanowano na 13 lutego. Na rewanż 7 marca już musi być gotowy.

Po kontuzji Dybali, jednym z bohaterów Juve był w sobotę jego zmiennik. To właśnie Costa wyłożył piłkę do Federico Bernardeschiego, który tylko dołożył nogę i zapewnił mistrzom Włoch cenną wygraną 1-0. Bramki „Starej Damy” świetnie bronił Wojciech Szczęsny.

Po 20 kolejkach w tabeli Serie A prowadzi Napoli. Drugi Juventus ma zaledwie punkt straty.