Krystian Bielik i Bartłomiej Drągowski na liście 50 talentów światowej piłki

​Krystian Bielik i Bartłomiej Drągowski znaleźli się na liście 50 najbardziej utalentowanych nastolatków światowej piłki nożnej w zestawieniu przygotowanym przez ekspertów angielskiego portalu goal.com.

Dziennikarze portalu goal.com przygotowali listę 50 najbardziej perspektywicznych piłkarzy urodzonych po 20 stycznia 1997 roku. W obszernym zestawieniu angielskiej strony znalazło się miejsce dla dwóch Polaków.

Reklama

38. miejsce zajął występujący w drużynie młodzieżowej Arsenalu Londyn Krystian Bielik. Urodzony w 1998 roku zawodnik trafił do ekipy "Kanonierów" z Legii Warszawa, w której zadebiutował mając ledwie 16 lat.

"Arsenal wyłożył za niego 3 mln euro. Bielik jest obecnie jednym z filarów drużyny ‘Kanonierów’ do lat 21. Został przemianowany z defensywnego pomocnika na środkowego obrońcę. Zrobił wrażenie na Wengerze (trener Arsenalu - red.), który już dał mu szansę debiutu w pierwszym zespole" - napisali o zawodniku dziennikarze.

Drugim Polakiem, który znalazł się w zestawieniu przygotowanym przez goal.com jest Bartłomiej Drągowski. Bramkarz Jagiellonii Białystok zajął 31. miejsce w rankingu.

"Regularnie gra w swoim klubie i reprezentacji Polski do lat 21. Bartek jest doskonałym przykładem nowocześnie grającego bramkarza, w stylu Manuela Neuera. Jagiellonia chce za niego dostać nawet 5 mln euro, a zainteresowane jego kupnem są liczne kluby angielskiej Premier League" - czytamy.

CZYTAJ DALEJ. POZNAJ NAJWIĘKSZE TALENTY NA ŚWIECIE - KLIKNIJ!

Czytaj także:

Krystian Bielik. Nastolatek z Polski puka do drzwi wielkiej piłki - kliknij!

Bartłomiej Drągowski. Fenomenalny nastolatek już błyszczy - kliknij!

Top 20. Najbardziej utalentowani młodzi piłkarze w Europie - kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje